بایرن 2-1 دورتموند؛ صعود باواریایی ها در جام حذفی

 شاگردان یوپ هاینکس در این دیدار نمایش بسیار بهتری از حریف داشتند؛ اما در نهایت تنها با یک گل اختلاف توانستند به پیروزی برسند؛ هرچند همین نتیجه برای صعود به مرحله بعد کافی بود. 

بایرن بازی را هجومی آغاز کرد و چیزی نمانده بود که آرتورو ویدال در همان دقیقه 3 بازی دروازه حریف را باز کند؛ اما ضربه سر او به تیر دروازه برخورد کرد. حملات خطرناکی باواریایی ها ادامه داشت و بازیکنان این تیم تا پیش از دقیقه 10، چند موقعیت خطرناک دیگر روی دروازه حریف ایجاد کردند اما هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد.

اما سرانجام در دقیقه 12، قفل دروازه دورتموند باز شد. روی یک ارسال به محوطه جریمه دورتموند بود که ابتدا ضربه سر نیکلاس سوله با دخالت رومن بورکی به تیر دروازه برخورد کرد؛ اما توپ برگشتی را ژروم بواتنگ به یک ضربه سر دقیق، به گوشه دروازه فرستاد.

برتری بایرنی ها بعد از این گل هم ادامه داشت؛ اما موقعیت های کمتری روی دروازه دورتموند ایجاد شد. در دقایق پایانی نیمه اول، زردها پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که در دقیقه 35 به گل تساوی برسند؛ اما حضور به موقع داوید آلابا مانع از باز شدن دروازه بایرن شد.

در مقابل، این بازیکنان بایرن بودند که در دقیقه 40 به گل دوم رسیدند. روی همکاری مولر و لواندوفسکی بود که ستاره آلمانی با دروازه حریف تک به تک شد و با یک ضربه فنی کار را تمام کرد.

در دقایق پایانی این نیمه اتفاق خاصی رخ نداد و نیمه اول با برتری 2-0 بایرن به پایان رسید.

نیمه دوم را هم بایرنی ها هجومی آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی، چند موقعیت خطرناک روی دروازه حریف داشتند؛ اما نتوانستند از آنها استفاده کنند. در ادامه دورتموندی ها ابتکار عمل را در دست گرفتند و در دقیقه 57، کاگاوا صاحب یک موقعیت خوب شد؛ اما ضربه او راهی به چهارچوب دروازه بایرن پیدا نکرد. در ادامه بازی متعادل شد و بایرن می توانست در دقیقه 64 اختلاف را به 3 گل افزایش بدهد؛ اما واکنش خوب بورکی روی ارسال توماس مولر، مانع گلزنی لواندوفسکی شد.

دورتموندی ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند، در دقایق پایانی پیش کشیدند و سرانجام در دقیقه 77 یکی از گل های خورده را جبران کردند. روی ارسال عالی کاگاوا بود که یارمولنکو بدون اینکه فشاری از سوی بازیکنان بایرن احساس کند، با ضربه سر دروازه را باز کرد.

بعد از این گل بایرنی ها می توانستند خیلی زود به گل سوم برسند؛ اما تولیسو یک موقعیت خوب را از دست داد. در دقایق باقی مانده این دورتموندی ها بودند که حملات خطرناک تری روی دروازه بایرن داشتند و چیزی نمانده بود که در ثانیه های پایانی به گل تساوی برسند؛ اما این اتفاق رخ نداد و بازی با برتری 2-1 بایرن به پایان رسید.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Go to top