آمریکا برای ادامه پایبندی به پیمان تسلیحاتی به روسیه شصت روز مهلت داد

پومپئو روسیه را به نادیده گرفتن تعهدات آن کشور در مورد پیمان موشکی با آمریکا متهم کرده است

آمریکا به روسیه شصت روز مهلت داده تا اطلاعات لازم در مورد تبعیت از یک پیمان نظامی دوجانبه را ارائه دهد و در غیراینصورت، خود از این پیمان خارج خواهد شد.

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که در نشست وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان پیمان اتلانتیک شمالی - ناتو - شرکت کرده گفته است که "ایالات متحده اعلام می‌کند که از تخطی عملی روسیه از پیمان تسلیحات میان-برد هسته‌ای آگاه است و در نظر دارد اجرای این پیمان را ظرف شصت روز آینده متوقف کند مگر اینکه روسیه به طور کامل و به شکلی قابل راستی‌آزمایی اجرای این پیمان را از سر بگیرد."

وی افزوده است که تخلف روسیه از این پیمان به طور جدی امنیت ایالات متحده را به مخاطره می‌اندازد و به این ترتیب، آمریکا نباید "اسیر" پیمانی باشد که توانایی آن کشور در بروز واکنش مناسب به این نوع تهددات را تضعیف می‌کند. .

وزیر خارجه آمریکا گفت که "تخلفات روسیه از این پیمان را نباید جدای از انگاره وسیعتر موارد قانون‌گریزی روسیه در نظر گرفت و فهرست اقدامات شرم‌آور روسیه بسیار طولانی است که اقدامات آن کشور در گرجستان، اوکراین، سوریه، دخالت در انتخابات، سوء قصد به [سرگی] اسکریپال [در بریتانیا] و حالا مداخله در تنگه کرچ تنها معدودی از آنهاست." وی افزود که در مقابل، ایالات متحده به طور کامل و حتی با وسواس به این پیمان عمل کرده است.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Go to top