منتشرشده در: خارجی

شاگردان ژوزه مورینیو که سال گذشته در رقابت های جام اتحادیه به قهرمانی رسیده بودند، این بار در مرحله یک چهارم نهایی مقابل حریف کم نام و نشان شان شکست خوردند و از رسیدن به مرحله نیمه نهایی باز ماندند.

در این دیدار دو تیم در نیمه اول به تساوی بدون گل رسیدند. در ابتدای نیمه دوم، این بریستول بود که با گل برایان پیش افتاد؛ اما تنها 7 دقیقه بعد، زلاتان ابراهیموویچ توانست کار را به تساوی بکشد. این نیمه تا آخرین ثانیه های وقت قانونی بازی پا برجا بود و در حالی که به نظر می رسید بازی به وقت اضافه کشیده خواهد شد، این بریستول بود که توانست توسط اسمیت به گل دوم برسد و یک پیروزی تاریخی را به دست بیاورد.

در دیگر دیدار این مرحله، چلسی با نتیجه 2-1 از سد بورنموث گذشت و به نیمه نهایی رسید. در این دیدار هم سرنوشت در ثانیه های پایانی رقم خورد. بعد از اینکه چلسی در دقیقه 13 با گل ویلیان پیش افتاد، دن گاسلینگ در دقیقه 90 کار را به تساوی کشید؛ ولی موراتا در اولین دقیقه از وقت های تلف شده گل برتری آبی ها را زد و چلسی را راهی نیمه نهایی کرد.

به این ترتیب، تیم های آرسنال، منچسترسیتی، چلسی و بریستول سیتی توانستند به مرحله نیمه نهایی رقابت های این فصل جام اتحادیه انگلیس راه پیدا کنند.

منتشرشده در: خارجی

 اسپورت گزارش داد که روزهای آتی در مورد انتقال کوتینیو بسیار حیاتی خواهند بود. نماینده این ستاره برزیلی و بارسا جلساتی برای هماهنگی با یکدیگر داشته اند تا اطمینان حاصل کنند که مذاکراتی که در ماه آگست آغاز شد، در سال 2018 به واقعیت تبدیل می شود.

توافق حاصل شده پرداخت 12 میلیون یورو برای فصل و بستن قراردادی 5 ساله خواهد بود و حالا مدیر برنامه کوتینیو پیشنهادی به ارزش 150 میلیون یوروی بارسا را به گوش مدیران لیورپول رسانده است.

تفاوت شرایط فعلی با تابستان این است که حالا مبلغ کوتینیو برای انتقال مشخص است؛ اما ماموریت فعلی مدیران لیورپول، یافتن یک جانشین مناسب برای ستاره برزیلی است که در هفته های اخیر نمایش فوق العاده ای داشته است.

مدیربرنامه ستاره خلاق برزیلی از جلسه خود با بارتومئو رضایت داشت و حالا همه چیز آماده انتقال کوتینیو به نوکمپ است و حالا بارسا به دنبال برنامه ریزی برای مبلغ پرداختی به مرسی سایدی هاست. به هر حال ممکن است در 6 ژانویه، ستاره برزیلی لیورپول به عنوان بازیکن جدید بارسا به هواداران معرفی شود.

منتشرشده در: خارجی

 شاگردان یوپ هاینکس در این دیدار نمایش بسیار بهتری از حریف داشتند؛ اما در نهایت تنها با یک گل اختلاف توانستند به پیروزی برسند؛ هرچند همین نتیجه برای صعود به مرحله بعد کافی بود. 

بایرن بازی را هجومی آغاز کرد و چیزی نمانده بود که آرتورو ویدال در همان دقیقه 3 بازی دروازه حریف را باز کند؛ اما ضربه سر او به تیر دروازه برخورد کرد. حملات خطرناکی باواریایی ها ادامه داشت و بازیکنان این تیم تا پیش از دقیقه 10، چند موقعیت خطرناک دیگر روی دروازه حریف ایجاد کردند اما هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد.

اما سرانجام در دقیقه 12، قفل دروازه دورتموند باز شد. روی یک ارسال به محوطه جریمه دورتموند بود که ابتدا ضربه سر نیکلاس سوله با دخالت رومن بورکی به تیر دروازه برخورد کرد؛ اما توپ برگشتی را ژروم بواتنگ به یک ضربه سر دقیق، به گوشه دروازه فرستاد.

برتری بایرنی ها بعد از این گل هم ادامه داشت؛ اما موقعیت های کمتری روی دروازه دورتموند ایجاد شد. در دقایق پایانی نیمه اول، زردها پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که در دقیقه 35 به گل تساوی برسند؛ اما حضور به موقع داوید آلابا مانع از باز شدن دروازه بایرن شد.

در مقابل، این بازیکنان بایرن بودند که در دقیقه 40 به گل دوم رسیدند. روی همکاری مولر و لواندوفسکی بود که ستاره آلمانی با دروازه حریف تک به تک شد و با یک ضربه فنی کار را تمام کرد.

در دقایق پایانی این نیمه اتفاق خاصی رخ نداد و نیمه اول با برتری 2-0 بایرن به پایان رسید.

نیمه دوم را هم بایرنی ها هجومی آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی، چند موقعیت خطرناک روی دروازه حریف داشتند؛ اما نتوانستند از آنها استفاده کنند. در ادامه دورتموندی ها ابتکار عمل را در دست گرفتند و در دقیقه 57، کاگاوا صاحب یک موقعیت خوب شد؛ اما ضربه او راهی به چهارچوب دروازه بایرن پیدا نکرد. در ادامه بازی متعادل شد و بایرن می توانست در دقیقه 64 اختلاف را به 3 گل افزایش بدهد؛ اما واکنش خوب بورکی روی ارسال توماس مولر، مانع گلزنی لواندوفسکی شد.

دورتموندی ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند، در دقایق پایانی پیش کشیدند و سرانجام در دقیقه 77 یکی از گل های خورده را جبران کردند. روی ارسال عالی کاگاوا بود که یارمولنکو بدون اینکه فشاری از سوی بازیکنان بایرن احساس کند، با ضربه سر دروازه را باز کرد.

بعد از این گل بایرنی ها می توانستند خیلی زود به گل سوم برسند؛ اما تولیسو یک موقعیت خوب را از دست داد. در دقایق باقی مانده این دورتموندی ها بودند که حملات خطرناک تری روی دروازه بایرن داشتند و چیزی نمانده بود که در ثانیه های پایانی به گل تساوی برسند؛ اما این اتفاق رخ نداد و بازی با برتری 2-1 بایرن به پایان رسید.

منتشرشده در: خارجی

شاگردان مکس آلگری در هر نیمه یک بار دروازه حریف را باز کردند و صعودشان به مرحله بعد را جشن گرفتند.

برتری یوونتوسی ها در نیمه اول، سرانجام در دقیقه 42 به ثمر نشست و این تیم توسط پائولو دیبالا به گل رسید. روی حرکت خوب تیمی بود که توپ پشت محوطه جریمه به دیبالا رسید و او هم با یک ضربه دقیق، توپ را به گوشه دروازه جنوا فرستاد.

در نیمه دوم هم یوونتوس تیم برتر میدان بود و موقعیت های خوبی داشت؛ اما برای رسیدن به گل تا دقیقه 76 منتظر ماند. این بار ایگواین بود که پشت محوطه صاحب توپ شد و بعد از پشت سر گذاشتن مدافع حریف با شوتی محکم کار را تمام کرد.

این نتیجه تا پایان پابرجا ماند تا یوونتوس در مرحله بعد با تورینو، رقیب همشهری، روبرو شود.

منتشرشده در: داخلی

 

با آن‌که در این سال‌ها بر شمار جمنازیوم‌های شهر هرات افزوده شده و تقریبا در هر محله‌ای یک جمنازیوم وجود دارد، اما ورزشکاران زن از نبود مکانی مناسبت برای ورزش شکایت دارند.

زنان هرات در سال‌های اخیر در حوزه‌ ورزش، رشد چشمگیری داشته‌اند و در رشته‌های مختلف ورزشی، دستاوردهای زیادی کسب کرده‌اند، اما نبود حمایت درست از سوی دولت، مشکلاتی را برای این حوزه به وجود آورده است.

عدم حمایت درست، بی‌توجهی به ورزش زنان و نبود امکانات ورزشی از جمله مشکلاتی است که مانع رشد بیشتر زنان این ولایت شده است. ورزشکاران زن از نبود سالن های سرپوشیده‌ برای ورزش رنج می‌برند.

با این‌ حال، مسوولان اداره ورزش هرات می‌گویند که اگر اداره‌ محلی هرات زمینی را به آن ها واگذار کنند، در سال جدید مالی بودجه ساخت آن از سوی آمریت عمومی ورزش کشور داده خواهد شد.

"حمید الله کبیر" آمر تربیت بدنی و ورزش هرات می‌گوید: "از آغاز سال جاری تاکنون چهل جواز مربی‌گری در بخش‌های فتنس، پاورلفتینگ، شطرنج، بسکتبال، والیبال، هندبال، تکواندو، کاراته و فوتسال برای بانوان صادر شده است".

از سوی دیگر، بی‌توجهی اداره‌ محلی هرات در بخش واگذاری زمین به تربیت بدنی این ولایت برای ساخت مکان‌های ورزشی ویژه بانوان، سبب بروز مشکلات جدی برای بانوان ورزشکار شده است.

آمر تربیت بدنی هرات می‌گوید: "امیدواریم تا در سال جدید یک جمنازیوم مجهز برای زنان بسازیم. اگر زمین آن از سوی اداره‌ محلی واگذار شود، صد درصد در بودجه سال جدید منظور خواهد شد".

در همین حال مسوولان محلی در هرات می‌گویند که در قسمت بر طرف ساختن مشکل جا برای ورزشکاران زن تلاش می‌کنند و هیأتی در این زمینه تشکیل شده است.

"جیلانی فرهاد"، سخنگوی والی هرات می‌گوید که ساخت جمنازیوم و استادیوم‌های ورزشی در خارج شهر هرات در مناطقی که نیاز است، این هیات تصویب و پیشنهاد کنند تا در نتیجه‌ تلاش هیات، بودجه مورد نیاز اختصاص داده شود.

یادآور می‌شویم که هرات با داشتن بیش از چهارهزار ورزشکار رسمی بانو، پس از کابل دومین ولایتی است که علاقمندی زنان به ورزش کشور را نشان می‌دهد.

در حال حاضر این تعداد از ورزشکاران زن در بیش از بیست فدراسیون مختلف ورزشی مخصوص زنان تمرینات خود را به پیش می‌برند و نسبت به گذشته تعداد مربیان بانو در رشته‌های مختلف ورزشی افزایش یافته است.

تیم‌های ورزشی بستکبال، تکواندو و والیبال، تیم‌هایی بوده‌اند که توانسته‌اند قهرمانی ملی را برای هرات به دست آورند.

منتشرشده در: داخلی

هیئت مشترک کمیته المپیک آسیایی و جهانی، به منظور گفتگو درباره وضعیت ورزش افغانستان و مشخص کردن زمان برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک افغانستان به کابل آمد.

مسؤولان کمیته المپیک افغانستان می‌گویند که این هیئت،به کابل آمد و با مسؤولان کمیته ملی المپیک و روسای فدراسیون های مختلف دیدار کرد.

«ظاهر اغبر»، رییس کمیته ملی المپیک  گفت: ما خواستار انتخابات شفاف و عادلانه و بی طرف هستم که در آن هیچ کس و هیچ نهادی دولتی و سیاسی مداخله نکند و یک انتخابات قابل قبول برای جامعه ورزشی افغانستان باشد.

«حسین» معاون کمیته ملی المپیک آسیایی افزود: از سال ۲۰۰۲میلادی، تغییرات زیادی در ورزش افغانستان به میان آمده است و خواستار این هستیم که ورزش در افغانستان پیشرفت کند.

به گزارش طلوع نیوز، قرار است این هیئت شورای جهانی و آسیایی المپیک، با رییس جمهور و رییس اجراییه افغانستان دیدار و در باره زمان برگزاری انتخابات کمیته ملی المیپک گفتگو کنند.

منتشرشده در: داخلی

 

رئیس جمهور غنیبا هیئت شورای المپیک آسیا تحت ریاست حسین المسلم در ارگ دیدار کرد.

این دیدار با حضور حفیظ الله ولی رحیمی رئیس عمومی تربیت بدنی و ورزش و جنرال ظاهر اغبر برگزار شد.

در این دیدار در خصوص همکاری‌ها، رشد و انکشاف ورزش افغانستان بحث و تبادل نظر شد.

حسین المسلم رئیسهیئت شورای المپیک آسیا از حمایت رئیس‌جمهور کشور نسبت به رشد و تقویت ورزش افغانستان قدردانی نمود.

رئیس‌جمهور غنی گفت : انتخابات ریاست کمیتۀ ملی المپیک افغانستان برگزار می‌شود و از این‌هیئت خواست تا براساس قوانین و طرزالعمل‌های پذیرفته‌شده، در این‌راستا همکاری نماید. وی تأکید کرد که انتخابات فدراسیون‌ها در ولایات نیز برحسب مقرره‌های المپیک دایر گردد.

وی تصریح‌کرد: حکومت آمادۀ هرنوع همکاری و ایجاد تسهیلات لوژستیکی و سیاسی می‌باشد تا انتخابات کمیتۀ ملی المپیک و همچنان نمایندگی‌های ولایات کشور به‌گونۀ شفاف و دور از مداخله، برگزار گردد.

رئیسهیئت شورای المپیک آسیا گفت: ما آماده هستیم تا در برگزاری انتخابات شفاف مطابق قوانین، کمیتۀ ملی المپیک افغانستان را همکاری کنیم.

وی افزود: کمیتۀ المپیک آسیایی طی سه‌ماه، تدارک لازم را در همکاری با بخش ورزش افغانستان جهت برگزاری انتخابات ریاست کمیتۀ ملی المپیک، روی‌دست می‌گیرد و آنرا تطبیق خواهدکرد.

حسین المسلم بیان داشت: شورای المپیک آسیایی، زمینۀ‌ حضور ورزش‌کاران افغان را نیز در مسابقات آسیایی جاکارتا که در ماه اگست سال آینده میلادی برگزار می‌گردد، فراهم خواهد ساخت.

رئیس‌جمهورغنی ضمن ستایش از همکاری‌های شورای المپیک آسیایی، گفت : پس از انتخابات ریاست کمیتۀ ملی المپیک افغانستان، حکومت پلان کوتاه‌مدت، وسط‌ مدت و طولانی‌مدت رشد و انکشاف ورزش کشور را روی‌دست خواهد گرفت و جهت تطبیق آن، کار خواهد کرد.

منتشرشده در: خارجی

 

آنتونیو کونته، سرمربی چلسی به تمجید از آندریاس کریستنسن پرداخت و مدعی شد که او جانشین مناسبی برای جان تری است.

کریستنسن در دو فصل اخیر به صورت قرضی در مونشن گلادباخ حضور داشته و عملکرد بسیار خوبی داشته است. او در این فصل 20 بازی برای تیمش انجام داد و 9 کلین شیت در این بازی‌ها به ثبت رسید. جان تری، کاپیتان سابق چلسی، از رده های سنی باشگاه پیشرفت کرد و بیش از 650 بازی برای تیم انجام داد. حال کونته مدعی شد که کریستنسن جانشین مناسبی برای تری است.

او گفت:"  این یک مقایسه بزرگ است. جان تری تاریخ این باشگاه را نوشته و جام‌های زیادی کسب کرده است. امیدوارم کریستنسن هم کارنامه ای مثل تری داشته باشد. فکر می‌کنم او شخصیت این را دارد که سال‌ها در چلسی بماند و بازیکن مهمی شود. هر بار که تصمیم می‌گیرم به او فرصت بدهم، عملکردی عالی داشته است. این عملکردها باعث شده که به این فکر برسم که او را دائم بازی دهم."

منتشرشده در: صحت

 

محققان علوم پزشکي در دانشگاه اورال روسيه روشي جديد براي درمان مرض شکر /ديابت ابداع کردند.
این گروه از محققان در بخش فيزيولوژي و ايمونولوژي دانشگاه فدرال اورال روسيه تحت سرپرستي دکتر ايرينا دانيلوا در مقاله اي اعلام کردند روش جديدي بر مبناي بازيافت فعاليت طبيعي پانکراس و درمان ديابت نوع اول ابداع کرده‌اند.
دانشمندان همواره در تلاشند ترکيبات شيميايي خاصي بيابند که روند تخريب سلول‌هاي پانکراس را در مبتلايان به ديابت نوع اول فعال کنند.
اين دانشمندان موفق شدند با استفاده از مولکول ۱، ۳، ۴ تياديازين سلول هاي سازنده انسولين را در پانکراس فعال کنند.
اين آزمايش ها بر روي موش صحرايي با موفقيت صورت گرفت و دانشمندان اميدوارند اين روش روي انسان نيز پاسخ دهد.
بيماري قند يا ديابت نوعي اختلال در سوخت و ساز است که به علل مختلف تظاهر مي کند و با درجات مختلف از کمبود انسولين ، يا عدم پاسخ به انسولين همراه است.
طبق اين تعريف نقش مهم انسولين و تغييرات مهمي که به دنبال کمبود آن در سوخت و ساز ايجاد مي شود بهتر مشخص مي شود.
اين نوع ديابت تقريبا هشتاد و پنج تا نود درصد کل بيماران ديابتي را تشکيل مي دهد.
در اين نوع ديابت، زمينه ارثي دخالت دارد و در مقايسه با ديابت وابسته به انسولين بيشتر به صورت فاميلي مشاهده مي شود.
در فردي که داراي زمينه ارثي بيماري است، عوامل محيطي مي توانند موجب بروز علائم بيماري شوند.
در کشورهاي غربي ابتلا به ديابت به ميزان شصت تا نود درصد مربوط به عامل دريافت کالري اضافي، چاقي و در نتيجه مقاومت نسبي به انسولين است.
ديابت نوع دوم ، اغلب در بين افراد ميانسال ديده مي شود.
در ديابت نوع دوم ، کمبود انسولين به طور نسبي وجود دارد ولي مقاومت به انسولين مي تواند در پيدايش بيماري اهميت بيشتري داشته باشد.
در اين بيماران پاسخ انسولين به گلوکز ممکن است طبيعي يا بيش از طبيعي باشد.

منتشرشده در: خارجی

در این دیدار که در ورزشگاه خانگی لسترسیتی برگزار شد، دو تیم در وقت های قانونی و اضافه به تساوی 1-1 رسیدند و در نهایت این سیتی بود که در ضربات پنالتی توانست به پیروزی دست پیدا کند.

در نیمه اول این دیدار، سیتی توانست با گل برناردو سیلوا در دقیقه 26 پیش بیفتد. روی حرکت تکنیکی گوندوگان و پاس او برای برناردو سیلوا، این بازیکن با یک ضربه دقیق، کار را تمام کرد.

این نتیجه تا آخرین  ثانیه های وقت های قانونی بازی پا برجا بود تا اینکه داور در دقیقه 90+6، یک ضربه پنالتی به سود لسترسیتی اعلام کرد. خطای واکر روی گری، باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. جیمی واردی پشت ضربه قرار گرفت و توانست دروازه براوو را باز کند تا کار به وقت های اضافه کشیده شود.

در وقت های اضافه توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا سرنوشت بازی در ضربات پنالتی مشخص شود. در ضربات پنالتی، جیمی واردی و ریاض محرز ضربات شان را از دست دادند تا سیتی با برتری 4-3، راهی دیدار نیمه نهایی شود.

صفحه1 از356
Go to top