منتشرشده در: خارجی

 

روند پیروزی های پیاپی اینتر در رقابت های این فصل سری آ قطع شد و این تیم در خانه بولونیا به تساوی 1-1 رضایت داد.

شاگردان لوچانو اسپالتی که در 4 دیدار ابتدایی شان در رقابت های این فصل به پیروزی رسیده بودند، به سختی توانستند در رناتو دلارا به یک امتیاز برسند.

در دقایق پایانی هر دو تیم تلاش زیادی برای رسیدن به گل برتری انجام دادند؛ اما این تلاش ها ثمری نداشت و بازی با تساوی 1-1 به پایان رسید.

منتشرشده در: خارجی

 

ستاره پرتغالی در دیدار مقابل بارسلونا در سوپرکاپ اسپانیا به خاطر هل دادن داور با 5 جلسه محرومیت روبرو شد و 4 بازی لالیگا را به این علت از دست داد. 38 روز از آن بازی گذشته ولی رونالدو در دیدار اروپایی رئال نشان داد که از آمادگی بالایی برخوردار است و این دوری از میادین باعث افت او نشده است. با این حال، او همین حالا، 9 گل از مسی در رقابت برای کسب عنوان آقای گلی لالیگا عقب است. ستاره آرژانتینی  با 4 گلی که شب گذشته مقابل ایبار به ثمر رساند، تعداد گل‌های زده خود را به عدد 9 رساند و اختلاف بسیاری با رقبا ایجاد کرد. رونالدو امشب در لالیگا استارت خواهد زد و می‌داند که جبران این اختلاف کار بسیار دشواری خواهد بود. حال این اختلاف می‌تواند انگیزه ای برای رونالدو باشد که بار دیگر خود را ثابت کند، کاری که بارها و بارها در انجام آن موفق بوده است.

منتشرشده در: صحت

 

دانشمندان ترکیبی را در روغن زیتون شناسایی کرده اند که ممکن است با کمک به بدن برای ترشح انسولین بیشتر، از ابتلا به دیابت پیشگیری کند و مسیری در راستای شیوه های کم هزینه مقابله با این بیماری ایجاد کند.
محققان دانشگاه ایالتی ویرجینیا آمریکا دریافته اند که ترکیب اولئوروپین موجود در زیتون به ترشح انسولین بیشتر کمک می کند؛ انسولین مولکول سیگنالده مرکزی بدن است که متابولیسم را کنترل می کند.
ترکیب مشابه مولکول سیگنالده دیگر موسوم به آمیلین را حذف می کند؛ آمیلین مولکولی است که در بیماری دیابت نوع۲ بیش از اندازه تولید می شود و توده های مضری را تشکیل می دهد. در این دو شیوه متمایز، اولئوروپین به پیشگیری از شروع بیماری کمک می کند.
بن سو، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این کشف می تواند به بهبود فهم ما از مبنای علمی فواید سلامت محصولات زیتون و توسعه استراتژی های جدید و کم هزینه مقابله با دیابت نوع۲ و چاقی مرتبط با آن کمک کند

منتشرشده در: خارجی

بارسلونا در ادامه پیروزی های پیاپی اش در رقابت های این فصل لالیگا، امشب موفق شد با نتیجه 6-1 ایبار را شکست بدهد .

 

آبی و اناری ها که در 4 دیدار قبلی شان در رقابت های این فصل به پیروزی رسیده بودند، در دیدار امشب هم حریف کوچک شان را گلباران کردند تا جایگاه شان در صدر جدول لالیگا تثبیت شود.

بازیکنان ایبار بازی را بهتر آغاز کردند و در دقایق ابتدایی دو بار روی دروازه بارسا خطرساز شدند اما نتوانستند دروازه تراشتگن را باز کنند.

در ادامه بارسا بازی را در دست گرفت و سرانجام در دقیقه 20 به گل رسید. خطای گالوس روی سمدو، یک ضربه پنالتی نصیب بارسا کرد. مسی پشت ضربه قرار گرفت و با یک ضربه دقیق، حساب کار را 1-0 کرد.

برتری بارسا ادامه داشت و بعد از اینکه دلوفئو و مسی هر کدام یک موقعیت خوب گلزنی را از دست دادند، پائولینیو در دقیقه 39 اختلاف را به دو گل افزایش داد.

ستاره برزیلی که در دیدار مقابل ختافه گل پیروزی بخش بارسا را به ثمر رسانده بود، این بار روی ضربه کرنر دنیس سوارز، با ضربه سر دروازه حریف را باز کرد.

در دقایق پایانی نیمه اول بازی متعادل دنبال شد و در نهایت این نیمه با برتری 2-0 بارسا به پایان رسید.

نیمه دوم را بارسا هجومی تر آغاز کرد و خیلی زود به گل سوم رسید. حرکت خوب مسی با یک ضربه خطرناک همراه شد اما دروازه بان ایبار توپ را برگشت داد. ضربه برگشتی به دنیس سوارز رسید و او هم کار را تمام کرد.

ایبار خیلی سریع به این گل واکنش نشان داد و در دقیقه 57 یکی از گل های خورده را جبران کرد. روی پاس خونکا بود که انریش با یک ضربه حساب شده، تراشتگن را مغلوب کرد.

واکنش بارسا به این گل طوفانی بود در فاصله 5 دقیقه، دوبار دروازه حریف را باز کردند. ابتدا در دقیقه 59، مسی روی پاس بوسکتس صاحب موقعیت شد و علی رغم اینکه تعادلش را از دست داده بود، با یک ضربه دقیق، دروازه ایبار را باز کرد.

سه دقیقه بعد مسی هت تریکش در این دیدار را کامل کرد و این بار پاس خوب پائولینیو را تبدیل به گل کرد تا حساب کار 5-1 شود.

برتری بارسا بعد از این گل هم ادامه داشت و این تیم چند موقعیت خوب را از دست داد تا اینکه در دقیقه 87 به گل ششم رسید.

این بار هم مسی بود که پاس رو به عقب ویدال را به راحتی تبدیل به گل کرد تا چهارمین گلش در این دیدار را به ثمر رسانده باشد.

در دقایق پایانی ایبار یک بار تیر دروازه بارسا را به لرزه درآورد اما توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با برتری 6-1 بارسا به پایان رسید.

منتشرشده در: خارجی

روند پیروزی های پیاپی اینتر در رقابت های این فصل سری آ قطع شد و این تیم امشب در خانه بولونیا به تساوی 1-1 رضایت داد.

 

 شاگردان لوچانو اسپالتی که در 4 دیدار ابتدایی شان در رقابت های این فصل به پیروزی رسیده بودند، امشب به سختی توانستند در رناتو دلارا به یک امتیاز برسند.

اینتر بازی را بهتر آغاز کرد اما در دقیقه 5، فدریکو دی فرانچسکو می توانست گل اول بازی را برای تیم میزبان به ثمر برساند ولی ضربه او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در ادامه تیم میزبان پیش کشید و دو موقعیت خطرناک پیاپی روی دروازه نرآتزوری ایجاد کرد اما هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد.

بازی در ادامه متعادل تر شد تا اینکه در دقیقه 32، سرانجام بولونیا به گل رسید. روی یک ضدحمله بود که وردی پشت محوطه جریمه اینتر صاحب توپ شد و با یک شوت تماشایی، دروازه را باز کرد.

بعد از این گل هم بولونیا صاحب دو موقعیت بسیار خوب شد اما ضربه وردی و دی فرانچسکو، راهی به چهارچوب دروازه اینتر پیدا نکرد تا نیمه اول با همان یک گل به سود میزبان به پایان برسد.

دو تیم نیمه دوم را متعادل آغاز کردند و در دقایق پایانی موقعیت چندانی روی دروازه ها ایجاد نشد.

در ادامه اینتری ها ابتکار عمل را در دست گرفتند و تلاش زیادی برای زدن گل تساوی انجام دادند تا اینکه در دقیقه 77 به گل رسیدند.

برخورد امبایه با ادر در محوطه جریمه را داور پنالتی تشخیص داد و ویدئو چک هم این تصمیم داور را تایید کرد. ایکاردی پشت ضربه قرار گرفت و  با یک شوت محکم به وسط دروازه کار را تمام کرد.

در دقایق پایانی هر دو تیم تلاش زیادی برای رسیدن به گل برتری انجام دادند اما این تلاش ها ثمری نداشت و بازی با تساوی 1-1 به پایان رسید.

منتشرشده در: خارجی

روبرت لواندوفسکی، مهاجم بایرن مونیخ، اعلام کرد برنامه ای برای ترک این باشگاه پیش از پایان قراردادش در سال 2021 ندارد، اما می داند که ممکن است این باشگاه روزی اعلام کند که به او نیازی ندارد.

 

 این ستاره لهستانی که در سال 2014 از دورتموند به بایرن پیوست، در 100 بازی برای این تیم در بوندس لیگا، 82 گل به ثمر رساند.

اما شایعات زیادی در مورد آینده او وجود دارد؛ به ویژه اینکه به تازگی با انتقاد از سیاست نقل و انتقالات بایرن مونیخ، باعث عصبانیت کارل هاینس رومینیگه شد.

با این وجود، لواندوفسکی تاکید کرد که می خواهد تا پایان قراردادش در آلیانس آره نا بماند؛ هرچند می داند که تصمیم گیرنده نهایی در این مورد خود او نیست.

او به نشریه 11 فروینده گفت:" می دانید که فوتبال چقدر سریع جلو می رود. بازیکنانی هستند که به سوال در مورد جدایی از باشگاه اینطور پاسخ می دهند که" می خواهم تا پایان دوران حرفه ای ام اینجا بمانم"

اما پس از آن باشگاه اعلام می کند" متشکریم اما دیگر به تو نیاز نداریم."

اما برای من، آنچه مهم است، این است که تا سال 2021 قرارداد دارم و من و خانواده ام در مونیخ راحت هستیم.

من در ابتدای این فصل پیشنهادهایی از اسپانیا یا انگلیس داشتم. هیئت مدیره این را می داند. آنها همیشه به من اطمینان دارند. بایرن در قلب من است. من همیشه 100 درصد توانم را برای آنها گذاشته ام.

فکر می کنم باشگاه درک می کند که من می خواهم بازی کنم؛ اما اگر اینطور نباشد، من در مورد آینده ام فکر خواهم کرد."

منتشرشده در: خارجی

بایرن مونیخ با پیروزی 3-0 در خانه شالکه، به طور موقت به صدر جدول بوندس لیگا صعود کرد.

 

شاگردان کارلو آنچلوتی که در دیدارهای اخیر نمایش های چندان درخشانی نداشتند، در دیدار امشب مقابل شالکه عملکرد رضایت بخش تری داشتند و توانستند به یک پیروزی شیرین دست پیدا کنند.

بازی با برتری بایرن آغاز شد و در دقیقه 8، سباستین رودی می توانست با یک شوت تماشایی، دروازه شالکه را باز کند؛ اما واکنش خوب فارمن، باعث شد تا دروازه میزبان بسته بماند.

در ادامه بازی متعادل تر شد و بازیکنان شالکه هم تا اندازه ای پیش کشیدند و حتی در دقیقه 22 به گل هم رسیدند؛ اما این گل به دلیل آفساید پذیرفته نشد.

در مقابل این در دقیقه 25، بایرن صاحب یک ضربه پنالتی شد. برخورد توپ به دست نالدو باعث شد تا داور بعد از ویدئو چک، یک ضربه پنالتی به سود بایرن اعلام کند. لواندوفسکی پشت ضربه قرار گرفت و با یک ضربه دقیق به گوشه دروازه کار را تمام کرد.

شالکه هنوز از شوک این گل خارج نشده بود که در دقیقه 29، گل دوم را دریافت کرد. روی حرکت تیمی حساب شده، پاس کورنتین تولیسو در موقعیتی بسیار خوب به خامس رودریگس رسید و او هم با یک ضربه بی نقص، دروازه بان شالکه را فریب داد و گل دوم را به نام خود ثبت کرد.

بعد از این گل، باز هم این بایرنی ها بودند که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند و موقعیت های بهتری نسبت به حریف ایجاد کردند؛ اما در نهایت توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و نیمه اول با همان دو گل به پایان رسید.

نیمه دوم را هم بایرن بهتر آغاز کرد و چیزی نمانده بود که توماس مولر در همان دقایق ابتدایی، روی ارسال خامس، گل سوم را به ثمر برساند؛ اما ضربه سر او با اختلاف کمی به بیرون رفت.

در ادامه شالکه ابتکار عمل را در دست گرفت و دو موقعیت پیاپی روی دروازه بایرن ایجاد کرد؛ اما هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد.

در دقیقه 66، شالکه صاحب یک موقعیت بسیار خوب شد؛ اما اولریش، دروازه بان بایرن، با واکنشی به موقع، ضربه بورگ استالر را دفع کرد.

در حالی که موقعیت های میزبان یکی بعد از دیگری از دست می رفت، بایرن در دقیقه 75 به گل سوم رسید.

حرکت عالی خامس و پاس دیدنی او به پشت مدافعان شالکه، با ضربه تماشایی آرتورو ویدال، به گل سوم بایرن تبدیل شد.

در دقایق پایانی باز هم این بایرنی ها بودند که می توانستند به گل های بعدی برسند؛ اما واکنش خوب فارمن، مانع از گلزنی خامس شد و در نهایت بازی با همان سه گل به سود بایرن به پایان رسید.

منتشرشده در: خارجی

لیونل مسی با 4 گلی که امشب وارد دروازه ایبار کرد تعداد گل هایش در پایان هفته پنجم لالیگا را به عدد 9 رساند.

 

بارسلونا امشب موفق شد با نتیجه 6-1 بر ایبار غلبه کرده و به صدرنشینی خود ادامه دهد.

دو گل از پائولینیو و دنیس سوارز همراه با 4 گل مسی حکم به برتری آبی اناری ها دادند.

به این ترتیب لیونل مسی با زدن 9 گل در 5 هفته ابتدایی لالیگا بهترین شروع خود در این رقابت ها را به ثبت رساند. او فصل 2011-12 موفق شده بود پس از 5 هفته 8 گل به ثمر برساند.

البته بهترین شروع تا پایان هفته هفتم در اختیار کامپانال از اتلتیکو و امبوس از سویا در فصل 1941-42 و پائینیو از لاکرونیا در فصل 1954-55 است که توانسته بودند 10 گل به ثمر برسانند.

مسی با این 4 گل تعداد گل هایش در ورزشگاه نوکمپ را به عدد 302 و تعداد گل هایش برای بارسا را به عدد 553 رساند. 

منتشرشده در: خارجی

گری نویل، کاپیتان منچستریونایتد به شوخی با ریو فردیناند، هم تیمی سابقش که قصد دارد بوکسور شود پرداخت.

 

ریو فردیناند قصد دارد در سن 38 سالگی وارد دنیای بوکس حرفه ای شود و با یک اسپانسر قدرتمند قرارداد بسته که مسیر او در این راه را هموار کند. او در توضیح این تصمیم خود گفته بود که بوکسور شدنش، یک چالش بزرگ برای این است که به مردم نشان دهیم چه چیزهایی شدنی است. حال گری نویل در توئیتر به شوخی با هم تیمی سابقش پرداخت.

او نوشت:" وقتی بوکس بازی می‌کنی، آیا ویدیچ می ‌آید و جلوی مشت ها را می‌گیرد، در حالی که تو با من در گوشه رینگ هستی؟"

کنایه گری نویل به زوج ویدیچ و فردیناند در منچستریونایتد است که همواره در آن ویدیچ جور خط دفاعی را می‌کشید و نمایش های درخشانی در آن دوره داشت.

منتشرشده در: خارجی

بارسلونا قصد دارد به توصیه مسی برای به خدمت گرفتن دو ستاره اتلتیکو، پیشنهادی به این تیم ارائه کند.

 

بارسا که هنوز به اعتقاد خود نتوانسته جانشین مناسبی برای نیمار جذب کند، آنتوان گریزمان و سائول نیگز را در تیررس خود قرار داده و قصد دارد در تابستان آینده برای به خدمت گرفتن آنها تلاش کند. طبق ادعای اوندا سرو، بارتومئو پس از مشورت با مسی و به توصیه او، همین تابستان قصد داشت بند فسخ 80 میلیونی سائول را فعال کند؛ ولی اتلتیکو هوشیار تر از حریف ظاهر شد و این بند فسخ را به 150 میلیون افزایش داد تا مانع هرگونه اقدام جدی بلوگرانا شود.

پس از اینکه چنین تمدیدی رخ داد، بارسا تلاشش را بر روی گریزمان گذاشت ولی قرارداد گریزمان نیز تمدید شد و بند فسخ او از 100 میلیون به 200 میلیون یورو افزایش یافت.

با این حال، آبی اناری ها در تابستان قصد دارند در ازای این دو بازیکن، 140 میلیون یورو به اتلتیکو پرداخت کنند که قبول چنین پیشنهادی بسیار دور از ذهن است و با توجه به افزایش ارقام خرید بازیکن در این تابستان، احتمالا بارسا باید با ارقامی بالاتر به دنبال جذب این دو ستاره باشد.

صفحه1 از313
Go to top