منتشرشده در: خارجی

 دلون که بین سال های 2011 تا 2014 در فدراسیون فوتبال آرژانتین فعالیت می کرد، متهم است که در رابطه با اهدای حق پخش دیدارهای تیم ملی آرژانتین، 500 هزار دلار رشوه دریافت کرده است.

جسد او امروز در نزدیکی یک خط آهن پیدا شد و گفته می شود که در اثر برخورد با یک قطار، جان خود را از دست داده است.

نام او امروز در دادگاه متهمان فیفا که در نیویورک برگزار شد، برده شد. این دادگاه مربوط به خوسه ماریا مارین، رئیس سابق فدراسیون فوتبال برزیل، خوان آنخل ناپوت، نایب رئیس سابق فیفا و مانوئل براگا، رئیس سابق فدراسیون فوتبال پرو بود و الخاندرو بورساکا، عضو کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال آرژانتین در رابطه با فساد در فدراسیون فوتبال این کشور از دلون نام برد. بورساکا هم متهم است که یک میلیون دلار رشوه دریافت کرده است.

خولیو گروندونا، رئیس سابق فدراسیون فوتبال آرژانتین که برای بیش از سه دهه ریاست این فدراسیون را برعهده داشت، پیش از رسیدگی به اتهاماتش در اثر بیماری درگذشت.

منتشرشده در: خارجی

ونتورا که نتوانست ایتالیا را به جام جهانی 2018 برساند، ساعاتی پیش رسما اخراج شد و اکنون همه در انتظار این هستند تا فدراسیون فوتبال ایتالیا جانشین او را معرفی کند.

تاوکیو به خبرنگاران گفت:" من می خواهم به شما احترام بگذارم. فکر می کنم این یک وظیفه است. من با ونتورا صحبت کردم و به او گفتم که دیگر به حضور او نیازی نداریم و او دیگر سرمربی تیم ملی نیست.

ما به نام های مهمی فکر می کنیم و می خواهیم این پروسه را تا پایان ادامه بدهیم. روز دوشنبه مجمع عمومی برگزار می شود و من برنامه ام را در آن مطرح می کنم تا مجمع تصمیم بگیرد. فعلا چیز بیشتری برای گفتن وجود ندارد."

منتشرشده در: خارجی

 شواهد حاکی از آن است که هافبک سابق مالاگا که در دیدار دوستانه اخیر اسپانیا به علت مصدومیت غایب بود، در این دیدار که در واندا متروپولیتانو برگزار می‌شود، حضور خواهد داشت. او بدون مشکل با تیم تمرین کرده و می‌تواند رئال را در این بازی حساس همراهی کند. به علاوه لوکا مودریج نیز مصدومیتی ندارد و حضورش برای زیدان خبر بسیار خوشی خواهد بود.


دیگر خبر خوب برای رئال، حضور کواچیچ در جلسه دوم تمرینات روز گذشته بود. ستاره کروات مدت‌هاست که از میادین به دور است و حالا شرایط این را پیدا کرده که به تمرینات بازگردد. با این حال او قادر به همراهی رئال در دربی نخواهد بود. ناواس، بیل و لوکا زیدان مصدوم هستند و فعلا از میادین به دور خواهند بود.

منتشرشده در: خارجی

روز چهارشنبه فدراسیون فوتبال ایتالیا اخراج ونتورا را پس از ناکامی این مربی در رساندن تیم ملی ایتالیا به جام جهانی اعلام کرد. ایتالیا آخرین بار در جام جهانی 1958 از رسیدن به رقابت ها ناکام مانده بود و در 14 جام پیاپی شرکت کرده بود. در حالی که فدراسیون از نام‌های بزرگ برای جانشینی او نام برده، راوانلی مدعی شد که آنها باید کونته را برگردانند.

او گفت:" اگر من کاره ای بودم، با تلاش کونته را برمی‌گرداندم. سعی می‌کردم به هر شکلی او را متقاعد کنم، زیرا عملکرد او با تیم ملی استثنایی بود. او می‌داند چطور یک تیم را از نو بسازد. اینطور بود که آلمان خوب کار کرد. پیراهن آتزوری چیزیست که باید برای به دست آوردنش عرق بریزید."

منتشرشده در: خارجی

 استرالیایی ها پس از کسب تساوی بدون گل در دیدار رفت برابر هندوراس، امروز و از ساعت 12:30 در بازی برگشت مقابل این تیم قرار گرفتند تا این بار با برتری در خانه بتوانند خود را به جام جهانی برسانند.  

مقدماتی جام جهانی، چهارشنبه 24/08/96، ساعت 12:30، NAZ stadium sydney
داور: نستور پیتانا                       کمک ها: هرنان مایدانا، ژوان پابلو بلاتی

کارت زرد:


متیو یورمان(2)- آرون موی(45+2)- متیو لکی(81)- سینسبوری(88) از استرالیا

ماینور فیگوروئا(19)- جورج کارلوس(57)- جری پالاسیوس(84) از هندوراس

تیم ملی استرالیا: 
مت رایان، تیم کیهیل(66 تام جوریچ)، مارک میلیگان(89 جیمز ترویسی)، متیو یورمان، بیلی رایت، متیو لکی، آرون موی، میل یدیناک، عزیز بهیچ، ترنت سینسبوری و تام راگیچ (77 رابی کروز)
سرمربی: آنگه پوستکگولو

تیم ملی هندوراس: 
دونیس اسکوبر، ماینور فیگوروئا(73 ماریو مارتینز)، اور آلواردو، بریان آکوستا، امیلیو ایزاگیر(42 هنری فیگورا)، آنتونی لوزانو، رومل کوتو(75 ادی هرناندز)، آلبرت الیس، جورج کارلوس، برایان بکلس و جری پالاکیوس
سرمربی: جورج لوئیز پینتو

شرح گل‌ها:

استرالیا 1 هندوراس 0 (دقیقه 54، یدینالک): اولین گل استرالیایی ها در این دقیقه به ثمر رسید و کاپیتان این تیم توانست با استفاده از یک ضربه ایستگاهی دروازه حریف را باز کند. شوت یدیناک پس از برخورد به مدافع هندواسی وارد دروازه این تیم شد.

استرالیا 2 هندوراس 0 (دقیقه 72، یدیناک): کاپیتان استرالیایی ها که گل اول این تیم را به ثمر رسانده بود پس از اعلام پنالتی توسط داور پشت توپ ایستاد و توانست با ضربه ای حرفه ای خیال همه زردپوشان را برای حضور در جام جهانی راحت کند.

استرالیا3 هندوراس0 (دقیقه 84، یدیناک): یک بار دیگر کاپیتان استرالیایی ها برای تیمش گلزنی کرد و این بار نیز وی توانست با به ثمر رساندن ضربه پنالتی ورزشگاه سیدنی را غرق خوشحالی کند.

دقایق حساس:


دقیقه 2 – اولین اتفاق این دیدار خیلی زود و در دومین دقیقه بازی اتفاق افتاد. جایی که متیو یورمان با خطای شدید خود باعث شد تا داور به دست جیب شود و به وی کارت زرد نشان دهد. 

دقیقه 15 – ضربه ایستگاهی آرون موی دروازه هندوراس را با خطر روبرو کرد اما نه این ضربه و نه تلاش تیم کیهیل گلی برای تیم میزبان به همراه نداشت. 

دقیقه 19 – داور میدان در این دقیقه یک بار دیگر دست به جیب شد این بار یکی از بازیکنان هنوراس را جریمه کرد. ماینور فیگوروئا بعد از چند خطا بالاخره قاضی میدان را متقاعد کرد تا به وی کارت زرد نشان دهد. 

دقیقه 25 – یک ضربه ایستگاهی دیگر از سوی استرالیایی ها توسط آرون موی روی دروازه هندوراس فرستاد شد اما این توپ هم نتوانست راهی برای برتری تیم میزبان باشد. 

دقیقه 38 – کرنر استرالیایی ها باز هم توسط موی نواخته شد و تیم کیهیل نیز مترصد رسیدن توپ و استفاده از آن بود اما این اتفاق نیفتاد و فرصت از دست کانگوروها پرید. 

دقیقه 39 – بهترین فرصت بازی در این دقیقه برای استرالیایی ها به وجود آمد اما راگیچ نتوانست از پاس کیهیل نهایت استفاده را ببرد و دروازه حریف را باز کند. 

دقیقه 42 – اولین تعویض بازی در این دقیقه اتفاق افتاد. تعویضی که توسط هندوراسی ها ثبت شد. 

دقیقه 1+45 – یک شانس دیگر در این دقیقه نصیب استرالیایی ها شد. یک شانس از یک ضربه ایستگاهی دیگر که این بار نیز توسط موی از دست رفت. 

دقیقه 2+45 – سومین کارت زرد این بازی نیز در آخرین دقیقه نصیب استرالیایی ها شد و آرون موی در این دقیقه از سوی داور جریمه شد.

دقیقه 52 – سومین کرنر متوالی استرالیایی ها در این دقیقه بازهم توسط موی، خطرناک تر از قبلی ها روی دروازه هندوراس فرستاده شد اما در نهایت سودی برای این تیم در پی نداشت. 
دقیقه 53 – تام راگیچ در این دقیقه می توانست خیال استرالیایی ها را راحت کند اما ضربه او در نهایت راهی به دروازه هندوراس نداشت. 
دقیقه 57 – هندوراسی ها که پس از باز شدن دروازه شان کمی عصبی به نظر می رسند در این دقیقه برای دومین بار توسط داور جریمه شدند و کارت زرد دریافت کردند. 
دقیقه 59 – تیم کیهیل در این دقیقه می توانست یکی از گلزنان بازی لقب بگیرد اما ضربه او را گلر تیم مهمان به سختی مهار کرد.

منتشرشده در: خارجی

 ونتورا پس از یورو 2016 هدایت ایتالیا را برعهده گرفت و در رساندن آتزوری به جام جهانی ناکام ماند. این ناکامی، پس از 60 سال برای ایتالیایی ها تکرار شد و آنها به فکر تقویت تیم خود هستند. حال موندو دپورتیوو از 4 گزینه احتمالی برای جانشینی ونتورا خبر داد.

کارلو آنچلوتی جدی ترین گزینه برای  جانشینی ونتورا خواهد بود. او پس از اخراج از بایرن مونیخ، فعلا هدایت تیمی را برعهده ندارد و قصد استراحت دارد. با این حال، پیشنهاد هدایت ایتالیا می‌تواند او را متقاعد کند که دوران استراحت خود را به پایان رسانده و به دنیای مربی گری بازگردد.

دیگر گزینه، آنتونیو کونته است. سرمربی فعلی چلسی تا یورو 2016 هدایت این تیم را برعهده داشت ولی پس از آن از آتزوری جدا شد. او هدایت چلسی را برعهده گرفت و قهرمانی لیگ برتر انگلیس را با آبی‌ها به دست آورد.  با این حال، او شرایط خوبی را در فصل جاری پشت سر نمی‌گذارد. در تابستان با باشگاه چلسی بر سر نقل و انتقالات دچار اختلاف شد و این اختلافات پس از آن با نتایج نه چندان خوب کونته در فصل جاری ادامه داشت و شایعات حاکی از اخراج احتمالی اوست. در صورت اخراج، طبق ادعای موندو، او یکی از گزینه های ایتالیا خواهد بود. نتایج خوب با آتزوری از دلایل اصلی است که ایتالیایی ها مایل به حضور او هستند.

گزینه بعدی، آلگری، سرمربی یوونتوس است. مکس آلگری در مدت زمان حضورش روی نیمکت یووه نتایج بسیار خوبی کسب کرده و این تیم را دو بار به فینال چمپیونزلیگ رسانده است. همین عملکرد خوب، او را در بین گزینه های اصلی هدایت ایتالیا پس از ونتورا قرار داده است.

دیگر گزینه، مانچینی، سرمربی سابق اینترمیلان است. مانچو از امسال هدایت زنیت را برعهده داشته و باز هم کارنامه موفقی را برای خود ثبت کرده است.پیش از ونتورا، هدایت ایتالیا به مانچو نیز پیشنهاد شده بود ولی به نظر او این پیشنهاد را قبول نکرده بود. حال باید دید این بار نیز با این پیشنهاد مخالفت خواهد کرد یا نه.

منتشرشده در: خارجی

گوتزه در یک سال و نیم اخیر به تیم ملی آلمان دعوت نشد و به خاطر مشکل متابولیسم، مدتی از میدان به دور بود. او رفته رفته روند خوبی را در دورتموند پیش گرفت و در نهایت به تیم ملی آلمان دعوت شد و  از این موضوع ابراز خوشحالی کرد.

او گفت:" امشب، روز خوبی برای من بود و گام مهمی در مسیری درست برداشتیم. خوشحالم که دوباره در تیم هستم. اتفاق مهمی برایم بود."

او درباره تساوی با فرانسه گفت:" نتیجه خوبی کسب کردیم. در نیمه دوم خیلی عالی بودیم ولی گل دوم را دریافت کردیم. در پایان تساوی نتیجه خوبی بود. پس از اینکه دو بار عقب افتادیم کار را به تساوی کشیدیم و این عالی بود."

منتشرشده در: خارجی

شایعات حاکی از اختلاف نیمار با امری و کاوانی است و از همین رو، او از حضور در پاریس خوشحال نیست. پس از این شایعات، رئال که از مشتریان قدیم نیمار بود، حالا دوباره به دنبال جذبش است و کاسمیرو از حضور ستاره برزیلی استقبال کرد.


او گفت:" نیمار یک ستاره است. او بازیکن بزرگی است و دقیقا می‌داند که چه کار می‌کند. همیشه در رئال از حضور او استقبال می‌شود. امیدوارم به رئال بپیوندد ولی او در باشگاه فعلی اش خوشحال است."

منتشرشده در: داخلی

تیم ملی کرکت ۱۹ سال افغانستان با پیروزی در برابر امارات متحده‌ی عربی به مرحله‌ نیمه‌ نهایی جام قهرمانی آسیا راه یافت.

در سومین دیدار مرحله‌ گروهی رقابت‌های قهرمانی کریکت آسیا روز سه شنبه ۲۳ عقرب، ملی پوشان زیر ۱۹ سال کریکت افغانستان به مصاف امارات متحد عرب به میدان رفتند.

بازی را افغانستان آغاز کرد و در ۲۰ دور و با از دست دادن سه بازیکن ۲۲۴ دوش به امارات هدف تعیین کرد، در مقابل تمام بازیکنان امارات در دور نهم حذف شدند و تنها ۹۰ دوش از هدف داده شده را تکمیل کردند.
افغانستان با دو پیروزی و یک باخت در صدر جدول قرار گرفت، مرحله‌ نیمه نهایی این بازی‌ها در ۲۵ و ۲۶ عقرب برگزار می‌شود، اما تا کنون حریف افغانستان مشخص نشده است.

منتشرشده در: داخلی

تیم ملی فوتبال افغانستان با تساوی مقابل ویتنام از راهیابی به جام ملت های آسیا باز ماند. از این گروه اردن و ویتنام به عنوان تیم اول و دوم به جام ملت های آسیا صعود کردند.

 تیم ملی فوتبال افغانستان که در آغاز دور برگشت مسابقات مقدماتی جام ملت های آسیا با تساوی ارزشمند برابر تیم قدرتمند اردن، شانس را برای صعود زنده کرد، در دومین مسابقه حساس و سرنوشت‌سازش در دور برگشت رقابت‌ها در خانه حریفش به مصاف تیم دوم جدول ویتنام رفت که این بازی در نهایت با نتیجه مساوی بدون گل پایان یافت.

در جدول گروه سوم تیم های اردن 13و ویتنام با 9 امتیاز اول و دوم هستند. کامبوج با ۳ امتیاز سوم است و افغانستان با 3 امتیاز در جایگاه آخر قرار دارد.

بنابراین تیم های اردن و ویتنام به عنوان تیم های اول و دوم گروه c به جام ملت های آسیا راه یافتند.

صفحه1 از343
Go to top