نخست وزیر عراق: داعشی‌ها اگر تسلیم شوند عادلانه محاکمه خواهند شد

 

حیدر عبادی نخست وزیر عراق از داعشی‌ها خواسته است که اگر خود را تسلیم کنند؛ آن‌ها «عادلانه» محاکمه خواهند شد.
نخست وزیر عراق دیروز (۲۷ ثور) در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که جنگ موصل به پایان رسیده و داعشی‌ها هم اگر خودشان را تسلیم کنند؛ دولت آن‌ها را به شکل عادلانه محاکمه خواهد کرد.
جنگ موصل به گفته آقای عبادی اکنون به پایان خود نزدیک است و بیشتر از ۹۰ درصد کل این ولایت به دست دولت افتاده و ارتش این کشور با نیروهای بسیج مردمی «حشدالشعبی» به سوی پیروزی نهایی در حرکت هستند.
او شکست و نابودی کامل داعش را در این مناطق قطعی قلمداد نمود و از نیروهای این گروه تروریستی خواست تا بدون مقاومت خود را تسلیم کنند تا دولت آن‌ها را به صورت علنی و عادلانه محاکمه کند.
او همچنین از آغاز یک عملیات نظامی بزرگ در نزدیکی ولایت کربلا و انبار خبر داد. وی گفت که در این عملیات باقی مانده‌های داعش در این مناطق از بین خواهند رفت و برنامه پاکسازی کل عراق از لوث این گروه هم‌چنان پیشرفت خواهد کرد.
او گفت: این عملیات در مناطقی چون «راحلیه و نخیب» هم اکنون آغاز شده است.
ولایت نینوا و بخش هایی از کرکوک هم اکنون در اختیار داعش قرار دارد و نخست وزیر عراق وعده داده که به‌زودی و پس از پایان عملیات موصل، عملیات‌های سنگین نظامی در این مناطق تشدید خواهد شد.
دولت مرکزی عراق با هماهنگی و همکاری اقلیم کردستان در این مناطق که بخشی از ساکنان آن را کُردها تشکیل می‌دهند؛ عملیات های نظامی خود را راه اندازی کرده است.
نخست وزیر عراق می‌گوید که تا پایان هفته بعدی، عملیات پاکسازی موصل به پایان خواهد رسید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Go to top