نمایندگان مجلس خواهان منحل شدن شرکت برشنا شدند

 

شماری از نمایندگان مجلس با انتقاد تند از افزایش صرفیه برق در کشور می‌گویند که شرکت برشنا به‌نام برق خیالی از مردم پول گزاف جمع آوری می‌کند.
نمایندگان تاکید دارند که پول صرفیه برق در بسیاری موارد تا ۶۰۰ درصد افزایش داشته و شرکت برشنا به‌نام برق خیالی از مردم اخاذی می‌کند.
این نمایندگان مجلس، خواستار انحلال شرکت برشنا و سپردن مسولیت آن به وزارت انرژی و آب شدند تا به گفته آنان، در مقابل مجلس پاسخ‌گو باشد.
ناهید فرید نماینده مردم هرات در مجلس گفت: شرکت برشنا زیر نام برق خیالی از مردم اخاذی می‌کند، در هرات ۶۰۰ درصد پول اضافی زیرنام صرفیه برقی که اصلاً مصرف نشده از مردم جمع آوری می‌کند؛ همین طور در تمامی ولایت، پول برق مصرفی دهقانان و کارمندان دولت ده‌ها هزار افغانی می‌آید.
به گفته او، هزینه گزاف صرفیه برق بر مردم زمینه ساز یک بحران است و حکومت باید هرچه زودتر دروازه این دزدی را ببندد.
خانم فرید افزود: شرکت برشنا این گونه پول صرفیه برقی را که زورگویان به این شرکت نمی‌پردازند، از مردم فقیر و عادی جمع آوری می‌کند.
او خاطر نشان کرد، شرکت برشنا در این خصوص جواب‌گو نیست و «باید این شرکت از سوی مجلس منحل شود و مسوولیت آن به وزارت انرژی و آب سپرده شود تا پاسخگو باشد.»
به گفته وی، شورای ملی طبق قانون همانطوری که یک نهاد را ایجاد می‌کند، منحل هم می‌تواند.
این در حالی است که پیش از این نمایندگان مجلس از فساد گسترده در اداره برشنا انتقادهای را مطرح کرده‌اند؛ اما تا هنوز این مشکلات هم در شرکت برشنا بر طرف نشده است.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Go to top