ریاست زراعت بلخ با دو شرکت خصوصی پروسس محصولات زراعتی قرارداد بست

 

رئیس اداره زراعت بلخ می‌گویند که تاکنون دهقان‌ها و باغ‌داران در ولایت بلخ به علت نبود سردخانه‌ها و ذخیره خانه‌ها به مشکلات زیادی روبه‌رو بودند اما اکنون با امضای این تفاهم نامه شرکت‌های پروسس کننده می‌تواند محصولات دهاقین را خریداری نموده و پروسس نمایند تا دهاقین بتوانند حاصلات شانرا به قیمت بالا و در زمان‌های معین به فروش برسانند.

رئیس زراعت بلخ می‌گوید: در ابتدا آنان نظر به قرار داد نبات برنج و پنبه دانه را پروسس می‌کند و در آینده نیز طبق این تفاهم‌نامه سایر نباتات را نیز تحت پروسس قرار می‌دهند که دهقان‌های ولسوالی‌های شولگره و دهدادی ولایت بلخ شامل این برنامه شده‌اند.

در همین حال شماری از دهقان‌ها که شامل این برنامه شده‌اند آنان از این اقدام ریاست زراعت خوشبین هستند و می‌گویند: در گذشته‌ها آنان به علت نبود سردخانه‌ها و ذخیره‌گاه به مشکلات زیادی مواجه بودند.

این درحالی است که همه ساله به علت نبود سردخانه‌ها و مکان‌های پروسس محصولات زراعتی دهقان‌ها به مشکلات و چالش‌های فراوانی مواجه بودند از یک سو تولیدات شان به پایین‌ترین قیمت به بازارعرضه می‌شد و از سوی دیگر بیشتر تولیدات شان فرسوده شده از بین می‌رفت و اکنون با این اقدام ریاست زراعت آنان می‌توانند بیشتر تولیدات شانرا به فروش برسانند.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Go to top