روند تثبیت مراکز رای‌دهی از سوی کمیسیون انتخابات به پایان رسید

 

مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات از ختم کامل روند ارزیابی و تثبیت مراکز رای‌دهی در 34 ولایت کشور خبر می‌دهند.
وسیمه بادغیسی سرپرست این کمیسیون روز چهارشنبه (15 قوس) در سومین کنفرانس ملی انتخابات از پایان یافتن روند تثبیت مراکز رای دهی در سراسر کشور خبر داد.
خانم بادغیسی گفت: این کمیسیون توانسته مجموعا تعداد 7355 مرکز رای دهی را در سراسر کشور براساس فاصله مکانی، تعداد نفوس و مزیت مراکز ارزیابی و تثبیت نماید.
وی گفت: از میان تعداد 7180 مرکز رای دهی که پیش از این وجود داشت، این کمیسیون توانسته تعداد 5436 مرکز را که 76 درصد مجموع این مراکز را شامل می‌شود ارزیابی نماید.
خانم بادغیسی افزود: از این میان تعداد 1744 مرکز رای دهی که 24 درصد این مراکز را شامل می‌شود به دلیل مشکلات امنیتی، ارزیابی و تثبیت نشده‌اند.

به گفته وی، همچنین تعداد 767 مرکز براساس پیشنهادات مردم وضرورت محلات به این مراکز اضافه شده، تعداد 1015 مرکز از اماکن خصوصی و نسبتا خصوصی به مکان‌های عمومی مثلِ مکاتب و مساجد انتقال داده شده و تعداد 586 مرکز رای دهی دیگر نیز به دلیل نزدیکی با دیگر مراکز به کلی ادغام شده‌اند.
سرپرست کمیسیون انتخابات تصریح نمود کهبه‌طور مجموعی تعداد 7355 مرکز رای دهی از سوی این کمیسیون در همکاری با مردم محل و مشورت با نمایندگان احزاب سیاسی و جامعه مدنی در سراسر کشور تثبیت شده‌اند.
گفتنی است که روند ارزیابی وتثبیت مراکز رای دهی در شانزدهم اسد سال جاری رسما آغاز شده و نزدیک به چهار ماه به طول انجامید.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Go to top