خبرهای کوتاه2

خبرهای کوتاه2 (1530)

منتشرشده در: خبرهای کوتاه2

قرار است سومین دور محکمه ویژه وزیر پیشین مخابرات و تکنولوژی معلوماتی روز سه‌شنبه چهارم جدی برگزار شود. یک منبع معتبر در سترمحکمه تأیید کرد که سومین دور محکمه ویژه عبدالرزاق وحیدی، وزیر پیشین مخابرات و تکنولوژی معلوماتی،4جدی برگزار می‌شود.

منتشرشده در: خبرهای کوتاه2

ریاست‌جمهوری افغانستان در اعلامیه‌یی گفته است که در دیدار رییس‌جمهور اشرف غنی با شاه‌محمود قریشی، وزیر خارجه‌ی پاکستان در مورد «صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها» تأکید شده است. در اعلامیه‌ی ارگ که روز دوشنبه (سوم جدی) منتشر شده،‌ همچنان گفته شده است که در این دیدار که در ارگ ریاست‌جمهوری انجام شده،‌ در مورد روابط دوجانبه، مذاکرات صلح بین‌الافغانی و اقدامات بعدی در مورد صلح نیز بحث و گفت‌وگو شده است.

منتشرشده در: خبرهای کوتاه2

وزارت داخله روز دوشنبه(۳جدی) با نشر خبرنامه‌ای گفته است که نیروهای پولیس مبارزه با جرایم جنایی، ۵ تن را به اتهام سرقت پلیت، موتر، پول و اموال گران‌بها در کابل بازداشت کرده‌اند. در خبرنامه آمده است: “در پیوند به سرقت پلیت موتر، دو تن که دو قاب پلیت را دزدی کرده بودند و می خواستند در بدل پلیت های دزدی شده، از نزد مالکان موتر، مبلغ ۱۰۰۰۰ افغانی پول دریافت کنند که این دزدان شناسایی و بازداشت شدند”.

منتشرشده در: خبرهای کوتاه2

افراد مسلح ناشناس، یک زن بیست ساله را در روستای قلاتی از مربوطات مرکز غزنی به قتل رساندند. دفتر مطبوعاتی والی غزنی روز دوشنبه (۳ جدی) با نشر خبرنامه‌ای گفته است که این رویداد بعد از ظهر روز گذشته در روستای قلاتی از مربوطات مرکز غزنی رخ داده است. در خبرنامه آمده است که در این رویداد برادر این زن هم زخم برداشته است و عاملان آن از ساحه فرار کرده‌اند.

منتشرشده در: خبرهای کوتاه2

دفتر مطبوعاتی والی غزنی اعلام کرده است که در نتیجه‌ی انفجار یک ماین در مربوطات ولسوالی ده‌یک این ولایت هفت غیرنظامی کشته شده‌اند. در اعلامیه‌ی این دفتر که صبح امروز دوشنبه (سوم جدی) منتشر شده،‌ آمده است که این افراد روز یک‌شنبه هنگامی در روستای شاخوگ ولسوالی ده‌یک کشته شده‌اند که موتر حامل شان با ماین جاسازی شده‌ی گروه طالبان برخورد کرده است.

منتشرشده در: خبرهای کوتاه2

مسوولین محلی ولایت بدخشان از پیوستن یک فرمانده نظامی گروه طالبان در این ولایت به پروسه صلح خبر داده‌اند. دفتر مطبوعاتی ولایت بدخشان در یک اعلامیه گفته است، روز یکشنبه، ۲جدی مولوی عبدالحق، فرمانده نظامی نام‌نهاد گروه طالبان برای ولسوالی درایم این ولایت، با تعداد پنج ‌تن از افراد تحت امرش به پروسه صلح پیوسته است.

منتشرشده در: خبرهای کوتاه2

رییس‌جمهور اشرف غنی شام روز سه‌شنبه (چهارم جدی) در دیدار با بزرگان اقوام ازبک و ترکمن در ارگ ریاست‌جمهوری گفته است که برای تأمین امنیت بهتر در شمال و شمال‌شرق کشور قول اردوی جدید ایجاد می‌شود.

منتشرشده در: خبرهای کوتاه2

پارلمان ترکیه روز سه‌شنبه(۴ جدی) طرح تمدید حضور نیروهای ترکیه در افغانستان را به عنوان بخشی از مأموریت حمایت قاطع ناتو برای دو سال دیگر تأیید کرد.

این طرح که در تاریخ ۶ جنوری ۲۰۱۹ به اجرا درمی‌آید، به دولت ترکیه اجازه می‌دهد نیروهای نظامی خود را برای حمایت از مأموریت حمایت قاطع تحت رهبری ناتو در افغانستان حفظ کند.

منتشرشده در: خبرهای کوتاه2

مسوولین امنیتی از کشته‌شدن ۴۹ هراس‌افگن به شمول ۳ داعشی در ولایت ننگرهار خبر داده‌اند.

وزارت دفاع ملی در یک اعلامیه گفته است، در نتیجه عملیات تصفیوی نیروهای امنیتی افغانستان به حمایت نیروهای هوایی در ولسوالی‌های خوگیانی، پچیراگام، مهمند دره و بتی کوت ولایت ننگرهار، ۴۹ تن به شمول ۳ داعشی کشته شده‌اند.

منتشرشده در: خبرهای کوتاه2

مقامات امنیتی از کشته شدن مسوول جمع‌آوری عشر و ذکات طالبان در ولسوالی انار دره ولایت فراه خبر داده‌اند.

دفتر مطبوعاتی پولیس ولایت فراه گفته است، روز گذشته(س‌شنبه، ۵ جدی) ملا نصیر، مسوول عشر و ذکات طالبان در ولسوالی انار دره ولایت فراه، با پنج تن از جنگجویان این گروه، در عملیات هواپیماهای نیروها ناتو کشته شده‌اند.

Go to top