حکمتیار: امریکا هردو طرف جنگ افغانستان را حمایت می‌کند

 

رهبر حزب اسلامی خطاب به طالبان گفت: جنگ را ختم کنید. تمام کار را امریکا می‌کند ما را به جان همدیگر می‌اندازد، آن‌ها به هر دو طرف پول می‌دهند و هر دو طرف را توسط خودشان از بین می‌برند.

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی در محفلی که به منظور اعلام حمایت قوم خروتی از این حزب و شخص خود آقای حکمتیار برگزار شده بود بیان کرد: خروتی قوم بزرگ است در سه ولایت زابل، غزنی و پکتیکا حضور دارند هم‌چنان آن‌ها در هرات و دیگر ولایات نیز حضور دارند.

آقای حکمتیار افزود: ما از تمام اقوام افغانستان اتفاق و اتحاد می‌خواهیم، حق هر قوم باید برای شان داده شود، تعصب حرام است، از هر قوم دفاع می‌کنیم، حمایت کننده تمام مظلومین هستیم و از ظالم نفرت داریم، روابط خود را با آن‌ها قطع می‌کنیم حتا اگر قوم خودم هم باشد.

رهبر حزب اسلامی می‌افزاید: یک شورا می‌سازیم متشکل از تمام اقوام افغانستان و آن‌ها من را بزرگ این شورا قبول کنند.

او می‌گوید: بعضی‌ها در زبان می‌گویند ما صلح می‌خواهیم اما در حقیقت آن‌ها دشمن صلح‌اند.

حکمتیار اضافه کرد: مردم افغانستان از جنگ خسته شده‌اند، فساد در نظام بیداد می‌کند، چهار میلیون افغان ما مهاجر شده و حالا پول ندارند که به کشورشان برگردند، زمین‌ها و خانه‌های شان غصب شده است.

او خاطرنشان کرد: دشمن در افغانستان کامیاب شده است، بعضی از بزرگان پول مصرف می‌کنند و جنگ را دامن می‌زنند. به گفته آقای حکمتیار در ۹۸ فیصد مناطق پشتون نشین جنگ جریان دارد.

حکمتیار می‌گوید: قبل از این ما جنگ نداشتیم و در دوران جهاد هم ما نه با شیعه و نه سنی با هیچ قومی نمی‌جنگیدیم، فقط نبرد ما به روس‌ها بود. بزرگان قوم هزاره با کارت حزب اسلامی به ایران می‌رفتند تا در راه به مشکل مواجه نشوند، تمام مشکلات افغانستان وابسته به جنگ شده است.

او بیان کرد: امریکا و روسیه دولت افغانستان را ساخته حالا آن‌ها نمی‌خواهند که انتخابات صورت بگیرد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Go to top