منظوری قرارداد شش پروژه به ارزش ۱٫۵ میلیارد افغانی

کمیسیون تدارکات ملی در جلسه شام روز گذشته خود شش قرارداد به ارزش ۱٫۵ میلیارد افغانی را منظور کرده است.

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ی اعلام کرده که در این جلسه ۱۱ موضوع مختلف تدارکاتی مورد بحث قرار گرفته که در نتیجه ۶ پروژه منظور و ۵ پروژه دیگر به منظور دقت بیشتر به ادارات مربوطه فرستاده شده است.

بر اساس این خبرنامه پروژه خریداری ماشین آلات و وسایل حفظ و مراقبت سرک‌ها به شمول فابریکه قیر مربوط شاروالی کابل، تعدیل پروژه ساختمان شماری از سرک‌های کابل، پروژه خریداری شش قلم وسایل و تجهیزات لابراتوار وزارت معادن و پترولیم، پروژه عرضه خدمات تخنیکی برای ریاست عمومی گمرکات و پروژه سه نوع تیل(دیزل، پطرول، خاک) مربوط ریاست دارالانشای ولسی جرگه منظور شده است.

رییس جمهور غنی در این جلسه گفته که تمام قراردادهای مربوط به ولسی جرگه و مشرانو جرگه باید مورد بررسی قرار گیرد و مقام‌های مربوطه شامل در پروسه، غرض تعقیب عدلی به سارنوالی معرفی شوند.

آقای غنی گفته که در قراردادهای مربوط وزارت‌های دفاع و داخله، میوه‌های تازه فصلی شامل گردد و تولیدات داخلی بیشتر شود، همچنان قراردادهای سیب میدان وردک بررسی گردد و در صورت موجودیت تخلف با مقام‌ها و شرکت‌های آلوده به فساد، مطابق به قانون برخورد صورت گیرد.

این درحالی است که پیشتر وزارت زراعت، مالداری و آبیاری نیز اعلام کرده بود که سیب وارد مینوی غذایی نیروهای امنیتی شده است.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Go to top