عمران ‌خان: مهاجران افغان به زور از پاکستان اخراج نمی‌شوند

نخست وزیر پاکستان گفته است که مهاجران افغان دیگر به زور از این کشور اخراج نمی‌شوند و اسلام‌آباد هم‌ چنان میزبان آنان خواهد بود. به نقل از روزنامه (تایمز اسلام آباد)، عمران خان در دیدار با فیلیپو گراندی کمیشنر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان گفته است که از این به بعد مهاجران افغان به زور از پاکستان اخراج نخواهند شد.

او به مقامات سازمان ملل در امور پناهندگان اطمینان داد که پاکستان میزبانی از مهاجران افغان را ادامه می‌دهد.

فیلیپو گراندی کمیشنر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان نیز در این دیدار از دولت و مردم پاکستان به دلیل چهار دهه میزبانی از میلیون‌ها مهاجر افغان قدردانی کرد و گفت که بازگشت داوطلبانه آنها ادامه می یابد.

در پاکستان صدها هزار مهاجر افغان زندگی می‌کنند. پیش از این، ضرب الاجل پاکستان برای خروج بیش از ۱٫۵ میلیون مهاجر افغان ‘ثبت نام شده’ در این کشور، (۱۱ دلو سال ۹۶) تعیین شده بود اما این مهلت برای چندین بار از سوی دولت فدرال پاکستان تمدید شد.

گروه بزرگی از مهاجران افغان در سال ۲۰۱۶ از پاکستان به کشورشان بازگشتند؛ اما سال گذشته، رقم مهاجران بازگشته به دلیل اوج گیری درگیری‌ها در افغانستان کاهش پیدا کرد.

دولت پیشین پاکستان به رهبری حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف تصمیم گرفته بود که صدها هزار مهاجر افغان را که از سال‌ها به این طرف در خاک این کشور زندگی می کنند، اخراج کند.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Go to top