رییس اجرایی: هیئتی حادثه لعل و سرجنگل را بررسی می‌کند

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی گفته است که هیئتی از مرکز تعیین گردیده تا حادثه اخیر در ولسوالی لعل و سرجنگل ولایت غور را بررسی کند.

سه روز پیش نیروهای امنیتی در ولایت غور، عملیاتی را برای بازداشت قوماندان علی‌پور فرمانده خیزش نیروهای مردمی ولایت میدان وردک، در ولسوالی لعل و سرجنگل راه اندازی کردند.

نیروهای امنیتی پس از آن اقدام به دستگیری آقای علی‌پور کردند که او به دعوت دوستانش به ولسوالی لعل و سرجنگل رفته بود.

قوماندان علی‌پور توانست که پس از 7 ساعت درگیری با نیروهای امنیتی با حمایت مردم از محاصره نیروهای امنیتی فرار کرده و خودش را به منطقه امنی برساند.

براساس گزارش‌ها، در عملیات بازداشت آقای علی‌پور 11 غیرنظامی کشته شده اند. قربانیان بیشتر افرادی و باشندگان محل اند که برای دفاع از آقای علی‌پور در مقابل نیروهای امنیتی ایستادند.

رئیس اجرایی، بدون ذکر نام قوماندان علی‌پور گفته است که برای بررسی کشته شدن غیرنظامی‌ها در ولسوالی‌ لعل و سرجنگل، هیئتی از مرکز تعیین شده است.

وی تاکید کرده:"برای بررسی این موضوع هیئتی از مرکز تعیین گردیده تا قضیه را به صورت همه جانبه بررسی نماید. بعد از ارزیابی همه جانبه حادثه و شناسایی مسوولین و عاملان قضیه تصامیم لازم در این زمینه اتخاذ می‌گردد و مردم نیز در جریان گزارش و تصمیم هیئت قرار می‌گیرند."

گفتنی است که نزدیک به سه سال پیش پس از حمله کوچی‌ها به ولسوالی بهسود و کشته شدن شماری از غیرنظامیان در شاهراه بامیان- کابل از مسیر میدان وردک، نیروهای خیزش مردمی شکل گرفت.

قوماندان علی‌پور مشهور به قوماندان شمشیر رهبری نیروهای خیزش مردمی که به نام "مقاومت مردمی" شناخته می‌شوند را به عهده دارد و این گروه در میان مردم مناطق مرکزی محبوبیت خاصی دارد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Go to top