جنرال دوستم: از روبرو شدن افغانستان با گرداب بحران های خونین هشدار داد

جنرال عبدال­‍رشید دوستم، معاون اول ریاست جهوری در واکنش به حمله­های اخیر و مخصوصا حملۀ انتحاری روز گذشته در ولایت ننگرهار می­گوید که چنین حمله­های حکومت را در آستانۀ بحران­های خونین قرار خواهند داد.

دفتر معاون اول ریاست جمهوری با نشر خبرنامه­یی به نقل از آقای دوستم حملۀ روز گذشته که در آن ۳۲ تن جان باخته و بیش از ۱۰۰ تن دیگر زخمی شدند، را محکوم کرده­است.

آقای دوستم گفته” این خبر تکان­دهنده و دردآلود موجب تأثر و اندوه بی پایان من گردیده و بدین وسیله مراتب تسلیت و غم­شریکی خویش را به همه خانواده­های شهدا ابراز داشته از خداوند منان برای شهدا جنت الفردوس آرزو می­کنم.”

معاون اول ریاست جمهوری افزوده، عاملان این گونه جنایت­ها چه طالبان و چه داعشیان، و حشی­های نامسلمانی اند که با چشم­های کور و وجدان­های سیاه و گناه آلود دست­های شان تا آرنج به خون مردم بی­گناه ما آلوده اند.

جنرال دوستم گفته که در چنین شرایطی است که باید مردم بیدارتر از پیش متحد شده و به غایله طالب – داعش پایان دهند و گرنه کشور به گرداب بحران­های خونین نزدیک خواهد شد.

این درحالی­ست که روز گذشته یک حمله کنندۀ انتحاری، شماری از اعتراض­کننده­گان را به­خاطر زورگویی یک فرمان­ده محلی در ولایت ننگرهار، راه­پیمایی کرده بودند را هدف قرار داد.

تا هنوز مسؤولیت این روی­داد را کسی بر عهده نگرفته و احتمال می­رود که توسط گروۀ داعش انجام شده باشد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Go to top