منتشرشده در: خبرهاوگزارش ها

عمران خان، صدر اعظم پاکستان می گوید که هیچ پناهگاه گروه طالبان افغان در خاک پاکستان وجود ندارد.

عمران خان در یک مصاحبه با روزنامه واشنگتن پوست گفت که نیرو های امنیتی پاکستان به وی گفته که این نیرو ها "بار ها" از امریکایی ها در مورد موقعیت این پناهگاه ها معلومات خواسته اند.

صدر اعظم پاکستان گفت که کشورش میزبان ۲.۷ میلیون مهاجر افغان است و به گفته وی، مهاجران افغان در کمپ های بزرگ زندگی می کنند.

عمران خان افزود: "نخست، هیچ پناهگاه (گروه طالبان در پاکستان) وجود ندارد. اگر چند صد طالب (در پاکستان) حضور داشته باشد... یا شاید دو هزار تا سه هزار طالب که به پاکستان آمده باشند، آنان می توانند به بسیار آسانی در این کمپ های مهاجران افغان مستقر شوند."

عمران خان همچنین ادعای مقام های امریکایی مبنی بر حضور رهبران گروه طالبان در داخل خاک پاکستان را رد کرد و آن را یک "اتهام" خواند.

این در حالیست که سرتاج عزیز، مشاور روابط خارجی نواز شریف، صدر اعظم پیشین پاکستان در ماه مارچ سال ۲۰۱۶ اذعان کرده بود که رهبران گروه طالبان در پاکستان زندگی می کنند.

عمران خان در مصاحبه با واشنگتن پوست همچنین گفت که پاکستان نمی خواهد ایالات متحده امریکا با شتاب از افغانستان خارج شود.

منتشرشده در: خبرهای کوتاه2

مسئولان امنیتی در ولایت کندز، از کشته شدن ۴ هراس‌افگن طالب در نتیجه انفجار ماین دست‌ساز خودشان خبر داده‌اند.

دفتر مطبوعاتی فرماندهی پولیس کندز، با نشر خبرنامه‌ای گفته است که ۴ تن از هراس افگنان طالب، شب گذشته در نتیجه انفجار ماین دست‌ساز خودشان کشته شدند.

منتشرشده در: خبرهای کوتاه2

مسئولین در ولایت غزنی، از کشته و زخمی شدن ۲۲ هراس افگن‌طالب در ولسوالی‌های مقر و قره باغ این ولایت خبر داده‌اند.

دفتر مطبوعاتی والی غزنی با نشر خبرنامه‌ای گفته است در نتیجه درگیری و عملیات هوایی نیروهای افغان و ناتو در مربوطات ولسوالی‌های مقر و قره باغ، ۱۵ هراس‌افگن طالب کشته شدند.

منتشرشده در: خبرهای کوتاه2

آژانس خبری ایتار تاس روسیه به نقل از وزارت خارجه این کشور می گوید، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در دیدار با ایگرو مارگلوف معاون وزارت خارجه روسیه و ضمیر کابلوف نماینده خاص روسیه برای افغانستان، در باره آغاز گفتگوهای مستقیم میان حکومت افغانستان و گروه طالبان بحث و گفتگو کردند.

منبع می افزاید که، مسکو به این باور است که جنگ افغانستان تنها راه حل سیاسی و مسالمت آمیز داشته و تاکید کرده است که این موضوع به نفع روسیه و منطقه نیز می باشد.

منتشرشده در: خبرهای کوتاه2

دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار با نشر خبرنامه‌ای گفته است که در نتیجه عملیات نیروهای امنیت ملی در ننگرهار مسوول مطبوعاتی گروه داعش همراه دو عضو دیگر این گروه بازداشت شدند.

در این خبرنامه که روز شنبه هفدهم قوس منتشر شد، آمده است که قطعه «صفر دوی» نیروهای امنیت ملی در ولسوالی بهسود ولایت ننگرهار طی یک عملیات، مسوول مطبوعاتی گروه داعش را با دو عضو دیگر این گروه بازداشت کرده‌اند.

خبرنامه افزوده است که افراد بازداشت شده در بازجویی‌های ابتدایی به جرم خود اعتراف کرده‌اند.

منتشرشده در: خبرهای کوتاه2

مقامات ارتش در شمال افغانستان، اعلام کرده‌اند که یک فرمانده کلیدی هراس‌افگنان طالب در ولایت جوزجان کشته شده است.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین روز شنبه (۱۷ قوس) با نشر خبرنامه‌ای گفته است که این فرمانده کلیدی هراس افگنان طالب روز گذشته در یک حمله هوایی در روستای میملیک ولسوالی فیض‌آباد ولایت جوزجان کشته شده است.

منتشرشده در: خبرهای کوتاه2

قوماندانی امنیه کابل میگوید که نیرو های امنیتی طی یک عملیات ویژه ۱۰ تن از افراد غیر مسئول گل صاحب را بازداشت کرده اند.

دفتر رسانه های قوماندانی امنیه کابل در یک خبرنامه گفته است که این افراد مورخ ۱۵ قوس از مربوطات ولسوالی بگرامی بازداشت شده اند.

خبرنامه می افزاید که به اساس یک پلان از قبل منظور شده و با اشتراک ارگان های مختلف امنیتی عملیات ویژه جهت گرفتاری اسامی صاحب گل مشهور به ملا طوطی سردسته افراد مسلح غیر مسئول و از جمله غاصبین زمین در مربوطات ولسوالی بگرامی ولایت کابل انجام شد.

منتشرشده در: خبرهاوگزارش ها

کمیسیون‌های انتخاباتی افغانستان به گونه‌ی مشترک اعلام کرده‌اند که در تصمیم ابطال آرای انتخابات پارلمانی حوزه‌ کابل تجدید نظر خواهد شد.

دفتر مطبوعاتی معاونیت دوم ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای گفته است که با توجه به وجود مشکلات، شکایات و اعتراضات متعدد مربوط به انتخابات پارلمانی ولایت کابل‌ و با در نظر‌داشت این که رد این مصوبه توسط کمیسیون مستقل انتخابات عملا بن‌بستی را در روند انتخابات ولایت کابل به وجود آورده است، کمیسیون‌های انتخاباتی به توافق رسیده‌اند که در مورد تصمیم ابطال آرای انتخابات پارلمانی کابل تجدید نظر شود.

این دو کمیسیون در نشست مشترک تحت ریاست سرور دانش،‌ معاون دوم ریاست‌جمهوری که در آن رئیس دادگاه عالی،‌ دادستان کل، رئیس کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی، رئیس ارگانهای محلی و رئیس اداره‌ ملی احصائیه حضور داشتند، به توافق رسیده‌اند که کمیسیون مرکزی رسیدگی به شکایات انتخاباتی در مورد تصمیم خود مبنی بر ابطال آرای انتخابات حوزه کابل تجدید نظر کند.

بر اساس این توافق،‌ کمیسیون مستقل انتخابات تعداد آرای بایومتریک شده و سایر اسناد مورد نیاز را در اختیار کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی قرار می‌دهد.

در بند سوم این توافق‌نامه آمده است که هر دو کمیسیون در آینده موارد اختلافی‌شان را در تفاهم مشترک حل و فصل خواهند کرد.

منتشرشده در: خبرهای کوتاه2

وزارت صحت عامه افغانستان از کاهش شمار مبتلایان به بیماری ایدز در این کشور بر اساس آمار تخمینی سازمان صحی جهان خبر داده است.

این وزارت در یک اعلامیه گفته است، نظر به آمار تخمینی سازمان صحی جهان، شمار مبتلایان به بیماری ایدز در افغانستان نسبت به سال گذشته، از ۷۵۰۰ به ۵۹۰۰ تن کاهش یافته است.

منتشرشده در: خبرهای کوتاه2

رییس‌جمهور پیشین افغانستان از گروه طالبان خواسته به جنگ در این کشور پایان دهند و به مذاکرات بنشینند.

حامد کرزی که قبل از ظهر روز چهارشنبه(۱۴ قوس) در مراسم گرامی‌داشت از شخصیت سید بهاءالدین مجروح در کابل سخنرانی می‌کرد،‌ از گروه طالبان خواست: «از تحریک طالبان می‌خواهیم که جنگ را بند کنند، به مذاکرات بنشینند، جنگ هیچ نتیجه‌ای ندارد، مملکت را از بدبختی نجات دهید».

Go to top