دوشنبه 08 جوزا 1396 برابر با 28 می 2017

منتشرشده در: داخلی

 

در حالیکه گزارش‌ها حاکی از وضعیت رقت بار مهاجران در یونان است؛ اما وزیر مهاجران و عودت کنندگان می‌گوید که آنان برای بررسی و بهبود وضعیت هیئتی را به آتن فرستاده‌اند.
سید حسین عالمی بلخی، وزیر مهاجران و عودت کنندگان، امروز (یکشنبه) در نشست ارایه دست‌آوردهای نهاد تحت اداره خود در راستای مبارزه با فساد اداری؛ وضعیت زندگی مهاجران افغان در یونان را دشوار خواند.
آقای عالمی افزود: وزارت مهاجران هیئتی را به‌یونان فرستاده تا با مسوولان یونانی در مورد بهبود وضعیت زندگی مهاجران افغان صحبت کنند.
وزیر مهاجران با آنکه نتیجه گفت‌وگوی هیئت را خوب خواند؛ اما یادآور شد که وضعیت زندگی مهاجران افغان در یونان هنوز هم مطلوب نیست.
او تاکید کرد که در حال حاضر آنان سعی دارند تا از طریق فعالیت‌های دیپلماتیک مشکلات مهاجران در یونان را حل کنند.
عالمی در حالی وضعیت زندگی مهاجران افغان در یونان را دشوار می‌خواند که پیش از این تعدادی زیادی از کمپ‌های مهاجران در یونان بسته شده و تعدادی زیادی از مهاجران به‌شمول مهاجران افغانی بی‌خانمان شده بودند.
وزیر مهاجران و عودت کنندگان هم‌چنین از افزایش روند اخراج مهاجران از اروپا خبر داد و گفت: از آغاز سال ۲۰۱۷ میلادی تاکنون ۳۲۹ افغان از اروپا اخراج شده‌اند.
او تصریح کرد: در سال ۲۰۱۶ نیز ۵۸۰ افغان از کشورهای اروپایی اخراج و دوباره به افغانستان برگردانده شده بودند.
وزیر مهاجران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه وزارت در قبال کسانیکه از اروپا می‌آیند چه برنامه‌ای روی دست دارد؛ گفت: کسانیکه از اروپا و کشورهای همسایه می‌آیند، اگر متاهل باشند، دولت یک نمره زمین به آن‌ها می‌دهد.

منتشرشده در: بین المللی

 

معاون رئیس جمهوری روسیه گفت: مسکو برای مذاکره سازنده با واشنگتن آماده است و حل مناقشه سوریه و مبارزه با تروریسم جهانی نیز مبتنی بر همین مذاکرات خواهد بود.
ایگور لِویتین معاون رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که مسکو آماده مذاکرات سازنده با واشنگتن است و زمان آن فرارسیده است که تصمیمی برای تشدید اختلافات یا بهبود روابط بسیار تیره گرفته شود.
وی افزود: جهان به مرحله خطرناکی رسیده است و روابط روسیه و غرب تیره شده است که این مشکلات باید با کمک کارشناسان حل شود همه مشکلات را نمی‌توان حل کرد ولی باید گام به گام از لبۀ پرتگاه دور شد.
معاون ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ادامه داد: مسکو آماده آغاز کردن مذاکرات سازنده با غرب است و یکی از اولویت‌های ما مذاکره سازنده با واشنگتن است .
لویتین گفت: حل مناقشه سوریه و خاورمیانه و مبارزه با تروریسم جهانی و مشکلات دیگر کنونی باید مبتنی بر این مذاکرات باشد باید یکی از دو گزینه تیرگی بیشتر روابط یا پایان دادن تدریجی به تیرگی روابط روسیه و غرب را انتخاب کرد.
به نقل از افکار نیوز، روابط مسکو و واشنگتن درپی حملۀ امریکا به پایگاه هوایی الشعیرات سوریه تیره شده است زیرا روس‌ها این حمله را نقض آشکار حاکمیت ملی سوریه می‌دانند.

روسیه در واکنش به حملۀ امریکا پیشنویس قطعنامه غرب را برای محکوم کردن دولت دمشق به ادعای استفاده از سلاح‌های شیمیایی وتو کرد.

منتشرشده در: داخلی

 

رییس مجلس سنا، برخورد نمایندگان مجلس با شرکت الکوزی را در مورد فروش ۱۴۳ جریب زمین دولتی به این شرکت، سیاسی و برخلاف منافع اقتصادی کشور خواند.
فضل‌هادی مسلم یار رییس مجلس سنا که در نشست امروز یکشنبه (۷ جوزا) این مجلس صحبت می‌کرد، گفت: «شماری از مافیا در مجلس می‌خواهند از طریق مانع شدن فروش زمین به شرکت الکوزی جیب خود را پر کنند.»
آقای مسلم یار افزود: از تطبیق قرارداد فروش زمین به شرکت الکوزی نظارت می‌کند؛ در برابر معامله‌گری‌های شماری از اعضای مجلس نمایندگان خاموش نمی‌نشیند و برای تشویق سرمایه‌گذاری در کشور در برابر این موضوع ایستادگی می‌کند.
مسلم یار افزود: مردم هزاران جریب زمین در کابل غصب کرده‌اند و کسی چیزی نمی‌گوید؛ اما شرکت الکوزی می‌خواهد بالای ۱۴۳ جریب زمین کارخانه تولیدی درست کند، مانع این طرح اقتصادی می‌شوند، حتماً کاسه‌ای زیر نیم کاسه است.
به گفته او، در کشورهای دیگر به این گونه سرمایه‌گذاران زمین رایگان می‌دهند ولی در افغانستان یک تعداد «جاسوسان» با این مساله سیاسی برخورد کرده و باعث فرار سرمایه از کشور می‌شوند.
فرهاد سخی دیگر عضو مجلس سنا نیز گفت: برخی غاصبان زمین، نمی‌گذارند تاجرانی را که می‌خواهند صادقانه برای ملت خدمت کنند، سرمایه‌گذاری نمایند و به زمین‌های که به شرکت الکوزی داده شده نیز چشم دوخته‌اند.
هر جریب زمین هوانواردی ملکی که در جوار پارک‌های صنعتی قرار دارند به قیمت ۵هزار دالر به شرکت الکوزی فروخته شده در حالی که قیمت هرجریب زمین یاده شده ۲۵۰ هزار دالر برآورد شده است.

منتشرشده در: بین المللی

 

جنگنده‌های ارتش مصر برای سومین روز متوالی، امروز یک شنبه (۷ جوزا) نیز مواضع گروه‌های تروریستی از جمله داعش را در لیبیا مورد هدف قرار دادند.
در پی حمله جمعه گذشته در مصر که یک بس حامل مسیحیان قبطی در آن هدف قرار گرفته و بیش از ده تن کشته شدند؛ نتیجه تحقیقات نشان داد که مهاجمان در خاک لیبیا آموزش دیده و از آنجا به مصر آمده بودند.
بنابراین؛ جنگنده‌های ارتش مصر از ظهر جمعه با حمله به مواضع تروریستان، قرارگاه‌های اصلی آن‌ها را در خاک لیبیا مورد هدف قرار دادند.
رویترز گزارش می‌دهد که این حملات تاکنون چندین کشته و زخمی بر جا گذشته است. حمله به قرارگاه‌های افراط گرایانی که هم اکنون با بخشی از دولت لیبیا نیز در حال جنگ هستند.
این حمله که روز جمعه به وقوع پیوست؛ داعش مسوولیت آن را به عهده گرفت.
ارتش مصر ساعتی بعد با به پرواز درآوردن جنگنده‌های خود، مواضع این گروه را در لیبیا زیر آتش گرفت. دولت لیبیا با واکنش شدید به این حمله، از مصر خواسته تا از «تجاوز به حریم ملی» لیبیا خودداری کند.
اما ژنرال عبدالفتاح سیسی رییس جمهوری مصر گفته است که این حملات دفاع از امنیت و ثبات کشورش است و مصر این حق را به خود می‌دهد.

منتشرشده در: بین المللی

 

ده‌ها هزار اسراییلی، شب گذشته (۶ جوزا) در تلاویو از تشکیل دو کشور اسراییلی و فلسطینی در منطقه خاورمیانه حمایت کردند.
این تظاهرات با ابتکار «جنبش صلح» در اسراییل انجام شد که منتقد اصلی سیاست‌های تلاویو در زمینه گسترش شهرک سازی‌ها و ادامه جنگ با فلسطین می‌باشد.
به نقل از اسکای نیوز عربی؛ تظاهرات کنندگان در این گردهمایی بزرگ، به نفع راهکار تشکیل دو کشور مستقل در منطقه شعار می‌دادند. برنامه‌ای که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل به شدت با آن مخالف است.
آوی بوسکیلا، رییس «جنبش صلح» در این تظاهرات تاکید کرد که رسیدن به صلح در منطقه نیازمند همدیگرپذیری و جلوگیری از اشغال اراضی فلسطینیان است و باید از اقدامات نژادپرستانه جلوگیری به عمل آید.
او فراخوان داد که اسراییلی‌ها و فلسطینیان باید در یک گردهمایی بزرگ به جهان نشان دهند که خواستار صلح دایمی هستند و دوست دارند در جوار همدیگر، بدون تنش و خونریزی زندگی کنند.
بوسکیلا همچنین از پیام محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین که از تشکیل کشورهای مستقل اسراییل و فلسطین حمایت کرده بود؛ استقبال کرد.
در این تظاهرات همچنین چهره‌هایی از احزاب چپ‌گرای اسراییل نیز دیده می‌شد که همواره به مواضع تندروانه نتانیاهو تاخته و او را متهم به دامن زدن به تنش در منطقه کرده‌اند.

منتشرشده در: صحت

 

 برخی در ماه رمضان، اضافه وزن پیدا می‌کنند و برخی لاغر می‌شوند که البته در بسیاری موارد این لاغری موقت است و بعد از ماه رمضان جبران می‌شود!

با این حال، دکتر کورش جعفریان، متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه تهران معتقد است، روزه‌داری نباید وقفه‌ای در رعایت الگوی تغذیه‌ای سالم ایجاد کند بلکه در این ماه باید اصول درست تغذیه‌ای و داشتن یک برنامه تحرکی چون 45 دقیقه تا یک ساعت پیاده‌روی روزانه رعایت شود.

سحری خوب، راس مثلث سلامت

وعده سحری، نقشی تعیین‌کننده در تامین انرژی فرد روزه‌دار دارد، چراکه فرد با خوردن سحری می‌تواند سطح مناسب‌تری از قند خون را برای خود در ساعات روز ایجاد کند که منجر به کارآیی بالاتر جسمی و مغزی وی خواهد شد.

دکتر محمد هاشمی، دبیر انجمن پیشگیری و درمان چاقی ایران به جام‌جم می‌گوید: برای یک سحری خوب از نظر حجم و مقدار باید چیزی معادل یک ناهار در نظر بگیریم. افزودن فیبرها در قالب سالاد و سبزی خوردن در کنار سحری به تنظیم فعالیت گوارشی، تنظیم بهتر قند خون و تعادل در آب بدن کمک فراوان می‌کند، ضمن این که مصرف کربوهیدرات‌های پیچیده در این وعده نظیر نان و برنج، موجب سیری طولانی مدت‌تر در ساعات روز می‌شود.

این متخصص تاکید می‌کند: استفاده از غذاهای پرچرب یا شیرین نظیر کله پاچه یا حلیم در وعده سحری برخلاف تصور، سیری طولانی‌مدت ایجاد نمی‌کند. کالری بالای این خوراکی‌ها باعث افزایش سریع قند خون می‌شود که ترشح انسولین زیاد را به دنبال دارد. ترشح انسولین نیز موجب افت سریع قند خون و ایجاد حالت ضعف و گرسنگی در همان ساعات اولیه صبح می‌شود. این پدیده که به آن دامپینگ می‌گویند، سبب می‌شود، کسانی که به امید کسب توان بیشتر طی روز، این خوراکی‌ها را برای سحری انتخاب کرده‌اند، کارآیی کمتری داشته باشند.

شیرینی افطاری، نه با قند

وعده افطاری آغازگر تغذیه بعد از ساعات طولانی گرسنگی و تشنگی است. در این ساعات، سطح قند خون به حداقل خود می‌رسد. لذا تمایل زیادی برای مصرف مواد شیرین وجود دارد، ولی پیروی از این امر رویه‌ای اشتباه است که همان پدیده دامپینگ را در پی خواهد داشت.

دکتر هاشمی با بیان این مطالب تاکید می‌کند: بهترین گزینه برای شروع افطاری مصرف مایعاتی با دمای محیط یا گرم نظیر شیر یا چای به اضافه مواد شیرین حاوی فیبر نظیر خرماست.

دبیر انجمن پیشگیری از چاقی هشدار می‌دهد: استفاده از شیرینی‌هایی نظیر زولبیا بامیه یا مصرف آب و نوشیدنی در حجم زیاد باعث افت قندخون متعاقب مصرف و نیز مشکلات گوارشی نظیر سوء جذب و دل‌پیچه می‌شود واین مساله منجر به ضعف و بی‌حالی بعد از افطار خواهد شد، ضمن این که با اختلال در نحوه تغذیه موجب غفلت از مصرف خوراکی‌های ضروری برای سلامت می‌شود. استفاده از کربوهیدرات و پروتئین نظیر نان و پنیر، سوپ و آش سبک یا حلیم کم‌چرب بدون شکر، از دیگر گزینه‌های مناسب برای وعده افطاری به شمار می‌آیند.

شام بخورید، اما پس از افطاری

به گفته دکتر جعفریان در ماه رمضان باید سه وعده غذایی سحر، افطار و شام در حجم کم، اما با ارزش غذایی بالا مصرف شود.

دکتر هاشمی معتقد است، یک شام سبک با فاصله از وعده افطاری باید خورده شود. فاصله بین وعده شام تا سحر نیز فرصتی است تا افراد با مصرف میوه و آب، نیاز غذایی خود را به طور کامل برطرف کنند. بعلاوه مصرف لبنیات و بویژه ماست در کنار شام، علاوه بر رفع نیاز به مواد تشکیل‌دهنده این گروه، در آرامش و خواب خوب و موثر فرد روزه‌دار موثر است.

منتشرشده در: صحت

مشکل بوی بد دهان یکی از معضلاتی است که حدود 30 درصد جمعیت جهان با آن  مواجه هستند و علاوه بر خود فرد، افراد دیگر را نیز درگیر می‌کند. در ایامی مثل ماه رمضان، رعایت بیشتر نکات تغذیه‌ای و بهداشتی علاوه بر کمک به سلامت فرد در طول روزه‌داری، از بوی بد دهان نیز جلوگیری می‌کند.
بوی بد دهان می‌تواند از دهان، دندان، معده یا حتی سینوزیت‌ها ناشی شود. این مشکل در برخی افراد موقتی است و در برخی دیگر حالت مزمن پیدا می‌کند. اگر این بوی بد بر اثر مواد غذایی به وجود آمده باشد، می‌توان با رعایت بهداشت دهان بسادگی جلوی آن را گرفت، اما رفع بوی بد دهان هنگامی که ناشی از مشکلات داخلی است براحتی از بین نمی‌رود.

بهداشت دهان و دندان، نخستین گام رفع بوی ناخوشایند

حداقل دو بار مسواک زدن در فاصله افطار تا سحر و نخ دندان کشیدن تا حد زیادی از بروز بوی بد دهان جلوگیری می‌کند. بهتر است مسواک خود را هر سه ماه یک بار عوض کنید؛ مسواکی که مدت‌ها استفاده شده است خود عاملی برای ورود باکتری و عفونت داخل دهان است.

باکتری‌هایی که باعث ایجاد بوی بد دهان می‌شوند در محیط اسیدی به‌خوبی رشد می‌کنند، بنابراین شستن دندان‌ها با جوش شیرین، راهکار طبیعی برای مختل کردن رشد این باکتری‌هاست. می‌توان از جوش شیرین یا دهانشویه آنتی‌باکتریال برای از بین بردن جرم‌ها و باکتری‌های مزاحم کمک گرفت. جوش شیرین را می‌توان یک بار در شبانه روز مثل خمیردندان به کمک مسواک استفاده کرد. شست‌وشوی دهان با قرقره کردن آب نمک نیز باعث می‌شود علاوه بر دهان، میکروب‌های احتمالی گلو و لوزه نیز از بین برود. همچنین تمیز کردن زبان با پشت بعضی از مسواک‌ها که به همین منظور طراحی شده‌اند نیز می‌تواند پرزهای زبان را از باکتری‌ها تمیز کند. در نهایت بهتر است هر چند وقت یک بار به دندانپزشک مراجعه کنید و از سلامت دندان و لثه‌های خود مطمئن شوید.

منتشرشده در: صحت

 

افطار

افطار با رطب یا خرما + آب:

افطار کردن با خرما سنت است و بهتر است تا شام چیز دیگری میل نشود. اما اگر خواستید چیز دیگری مصرف کنید بهتر است از شیرینی جات طبیعی مصرف کنید، مثل عسل به صورت شربت یا انگور و کشمش یا میوه های شیرین دیگر.آبی که هنگام افطار می نوشید بهتر است نه زیاد گرم باشد و نه زیاد سرد باشد (معتدل)سعی شود افطار و شام با هم مصرف نشود حداقل نیم ساعت بعد از افطار شام مصرف شود.در افطار لبنیات مثل (دوغ و ماست) مصرف نشود زیرا بسیار سرد است و برای مغز مضر بوده و چه بسا احساس کسالت به انسان دست دهد.

شام

حریره بادام با آرد برنج قهوه ای، که با عسل یا شیره ی انگور یا شیره خرما شیرین شده باشد.

نان + پنیر +سبزی + مغز چهارمغز + چند عدد خرما یا مقداری انگور رسیده.اکتفا به یک نوع غذای ساده که بخار پز یا آب پز شده باشد. مانند: انواع پلوها و خورش ها.می توان از غذاهای گوشتی یا غذاهای دریایی نیز در وعده شام استفاده کرد اما به مقدار کم (حداکثر ۲ بار در هفته)می توان از آش جو با چکه استفاده کرد. می توان از انواع سوپ‌ها نیز استفاده کرد.

سحر

بهتر است در سحری از غذاهای گیاهی پخته یا خام استفاده شود. مثلا: سالاد فصل + ۲ قاشق غذا خوری جوانه گندم + لیمو ترش تازه و روغن زیتون و آن را خوب بجوید. سپس می توان مقدار کمی از غذاهای پخته گیاهی مانند پلو و قورمه گیاهی استفاده کرد. به جای گوشت درسحری می توان از سمارق استفاده کرد.مقداری میوه و مغز بادام خام یا مغزچهارمغز و پسته و فندق و تعدادی انجیر خشک خوب جویده شود بعد ۲ لیوان آب خنک نیز میل شود. می توان در سحری چند دانه خرما یا انجیر یا میوه های دیگر نیز تناول کرد.غذاهای حاوی حبوبات، خرما، پنیر، نان گندم سبوسدار ، شیر ، ماست محلی، میوه و سبزیجات ، نیز می‌توان مصرف کرد.

توصیه‌های کلی در مورد شام و سحری

در هنگام شام و سحری فقط از یک نوع غذا استفاده شود که شامل سه گروه غذایی باشد و در مصرف چند نوع غذا باهم خودداری شود.سعی شود حتما سحری میل شود، زیرا به فرموده پیامبر (ص) درآن برکت است و نیاز تغذیه ای بدن را در طول روز تامین می کند و از کاهش قند خون و از بی­حوصلگی و خستگی و کاهش یادگیری جلوگیری می کند.در سحری غذاهای کم حجم مصرف شود، سعی شود غذاهای فیبردار مصرف شود.مصرف سبزیجات و میوه جات هنگام سحری و شام بسیار مناسب است و کمک به دفع سموم می کند و تشنگی در طول روز را کاهش می‌دهد.

در شام و سحر سعی شود از آرد سبوسدار استفاده شود.(نانی که با ارد سبوسدار پخت شده باشد)در سحری از مصرف غذاهایی مثل: کوکو سبزی، کتلت، گوشت سرخ کرده، جوجه کباب، ماهی کباب، همچنین غذاهایی که ادویه زیاد دارند خودداری شود، زیرا این غذاها موجب تشنگی می شوند.از مصرف غذاهای شیرین و چرب مثل زولبیا و بامیه در هنگام افطاری خودداری شود.مصرف غذاهای ساندویچی و سس مایونز نیز ضرر دارد و مناسب نیست.جهت احساس تشنگی کمتر می توان در پایان سحری لیموترش استفاده کرد.در شام و سحری از مصرف غذاهای سنگین و سرخ کرده پرهیز شود.بعد از مصرف سحری بلا فاصله نخوابید.در هنگام سحری از نوشیدن چای خودداری شود زیرا مدر بوده و دفع آب بدن را زیاد می کند و موجب تشنگی می شود.

منتشرشده در: خارجی

با اتمام فصل، قرارداد زلاتان با منچستریونایتد نیز به اتمام می‌رسد. او که از ناحیه زانو شدیدا دچار مصدومیت شده، تا زمستان نمی‌تواند پا به توپ شود و حضورش در جمع بازیکنان شیاطین سرخ مشخص نیست. حال رایولا مدعی شد که با وجود پیشنهادات متعدد، ستاره سوئدی در اروپا می‌ماند. او گفت:" خیلی باشگاه ها به دنبال جذب زلاتان هستند. نمی‌دانم چه خواهد شد. به زودی با هم صحبت خواهیم کرد. او حداقل یک فصل یا دو فصل دیگر بازی خواهد کرد. با باشگاه صحبت می‌کنم و باید ببینیم در مورد آینده تصمیم چگونه خواهد شد. هنوز خیلی زود است. این پیشنهادات از لیگ های مختلفی می‌آید ولی زلاتان در اروپا می‌ماند."

منتشرشده در: خارجی

 شایعات بسیاری در مورد جدایی گریزمان 26 ساله شنیده می‌شود و مقصد او منچستریونایتد معرفی شده است. با این حال سرزو مدعی شد که ستاره فرانسوی در واندا متروپولیاتو (ورزشگاه جدید باشگاه)، همراه تیم خواهد بود.

او گفت:" گریزمان در واندا متروپولیتانو همراه ما خواهد بود."

ستاره اتلتیکو فصل خوبی را پشت سر گذاشت و 26 گل برای تیمش به ثمر رساند. پیشتر، او قطعی شدن حضورش در یونایتد را تکذیب کرده بود و این در حالیست که مورینیو، این انتقال را در دستان اد وودوارد توصیف کرده بود.

صفحه1 از1224
Go to top