منتشرشده در: داخلی

 

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، بعد از ظهر روزگذشته در نشست فوق‌العادۀ سران سازمان همکاری کشورهای اسلامی که در شهر استانبول ترکیه برگزار گردیده‌بود، اشتراک و سخنرانی کرد.

دراین نشست که سران کشورهای عضو سازمان مذکور اشتراک داشتند، ابتدا رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در خصوص برگزاری نشست فوق‌العاده سران سازمان همکاری کشورهای اسلامی صحبت کرد.
هم‌چنان، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در صحبتی، وحدت کشورهای اسلامی را در قبال موضوع قدس، قابل قدر خواند و اظهار امیدواری کرد که موقف‌گیری واحد کشورهای اسلامی، بتواند منتج به حل مسالمت‌آمیز این مشکل در فلسطین گردد.
رئیس‌جمهورغنی در این نشست طی سخنرانی گفت: ما در یک لحظۀ خاص تاریخی گردهم آمده‌ایم که توجه امت اسلامی و جهان مشترکاً به قدس، حرم شریف و حقوق مردم فلسطین معطوف است.
وی افزود: قدس به‌عنوان اولین قبلۀ مسلمین و حرم شریف در هستۀ هویت مسلمانان جهان قرار دارند که سمبول‌های کلیدی تمدن اسلامی محسوب می‌شوند و قلب هر افغان به‌خاطر همدردی و همدلی با برادران و خواهران فلسطینی‌اش می‌تپد.
وی اضافه کرد: با استفاده از فرصت ایجادشده برای همسبتگی بیشتر باید پلان جامع را جهت کمک به مردم و حکومت فلسطین ترتیب کنیم، زیرا اقدامات کوچک و ازهم‌پاشیده دراین خصوص، کافی نمی‌باشد.
رئیس‌جمهورغنی، استفاده از قوانین بین‌المللی را برای ترتیب نقشه راه جامع «ابتکار عرب» به‌خاطر تأمین صلح عادلانه و پایدار در فلسطین و منطقه؛ مهم خوانده تأکید کرد که تعاملات و راه‌اندازی گفت‌وگو میان مسلمانان و عیسویان، مردم و کشورهای کلیدی عضو شورای امنیت به‌شمول امریکا، نیازمند درک درست برای رسیدن به صلح پایدار می‌باشد.
رئیس‌جمهور کشور با تأکید گفت: نیاز جدی به ختم منازعات در میان کشورهای جهان اسلام است که از این مسیر می‌توانیم رهبری واقعی خویش را به اثبات رسانیم و توانایی مانرا از طریق همین اجماع قوی، به نمایش بگذاریم.
رئیس‌جمهور محمداشرف غنی اظهار داشت که باید تاریخ اسلامی ما به‌حیث یک تمدن شکیبا احیا گردد و نیز اعمال تروریستی و خشونت‌بار که قربانیان اصلی آن مسلمانان به‌ویژه مردم افغانستان‌اند، باید مردود و تقبیح شود.
رئیس‌جمهور غنی، حمایت جامعۀ جهانی را از قطعنامه‌های ملل‌متحد درخصوص داشتن یک دولت مستقل و تثبیت موقعیت قدس ارزنده خواند و نیزجستجوی راه‌‌های حل‌ مناسب و عادلانه را که باعث تأمین حقوق مردم فلسطین گردد، مهم قلم‌داد نمود.
رئیس‌جمهور کشور گفت: هم‌گرایی و معاهدات میان کشورهای جهان به‌ویژه کشورهای اسلامی و احترام خاص به بیت‌المقدس، در تاریخ تمام ادیان الهی هرگز به این اندازه گسترده نبوده‌است.
رئیس‌جمهورغنی خاطرنشان کرد: گذشتۀ شکوفای اسلام، ما راهنمایی می‌کند تا آیندۀ خویش را با آغاز گفت‌وگوهای سازنده میان تمدن‌ها، فرهنگ‌ها، ادیان و مردم مجسم سازیم.

رئیس‌جمهور کشور، اجماع میان امت اسلامی را امیدوارکننده توصیف کرده افزود: مسلمانان جهان اعم از رهبران، دول، مساجد، رسانه‌ها، مرد و زن، پیر و جوان به‌گونۀ منسجم و متحدانه در قبال بیت‌المقدس صدا بلند می‌کنند.
در پایان نشست فوق‌العادۀ سران سازمان همکاری کشورهای اسلامی، قطعنامۀ مشترک از سوی سران دول اشتراک‌کننده، مبنی بر بررسی موضوع به رسمیت‌شناختن شهر قدس شریف به عنوان پایتخت اسرائیل، صادر شد.
در این اعلامیه، تصمیم رئیسجمهور ایالات متحدۀ امریکا مبنی بر به‌رسمیت‌شناختن قدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل، محکوم شده‌است و اعلام آن‌را تهدیدی بر صلح و امنیت بین‌المللی تلقی نمودند.
هم‌چنان در اعلامیۀ متذکره تصریح شده‌است که اقدام مذکور از سوی امریکا، نقض جدی قوانین بین‌المللی و به‌خصوص منشور چهارم جینیوا و تمام قطع‌نامه‌های مشروع بین‌المللی به ویژه قطع‌نامۀ شورای امنیت ملل متحد در این مورد، می‌باشد.

منتشرشده در: بین المللی

محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید می‌کند که هیچ صلحی در منطقه و جهان بدون پایتختی قدس برای فلسطین وجود نخواهد داشت.
اجلاس فوق‌العاده سران سازمان همکاری اسلامی، روز چهارشنبه (22 قوس) در شهر استانبول ترکیه برگزار شد.
محمود عباس رییس تشکیلات خود گردان فلسطین در این اجلاس از جانبداری امریکا از اسرائیل به شدت انتقاد کرد و گفت: پس از این مردم فلسطین هیچ نقشی برای امریکا در روند سازش قبول نخواهند کرد.
وی بیان داشت که ما در کنار هم از قدس دفاع خواهیم کرد و در برابر توطئه‌هایی که فلسطین و پایتخت آن قدس را هدف قرار گرفته است، ایستادگی می‌کنیم.
رییس تشکیلات خودگران فلسطین افزود: باید تصمیم‌های قاطعی برای حمایت از قدس و مقدسات آن اتخاذ کنیم تا به پایان اشغال فلسطین دست یابیم.
آقای عباس تاکید کرد که قدس از گذشته تاکنون و تا ابد پایتخت فلسطین بوده است و خواهد بود.
محمود عباس عامل تحریک درگیری‌های مذهبی در جهان و ایجاد سازمان‌های تروریستی را امریکا دانست و گفت: همه ما از این امر اطلاع داریم و بعد از تصمیم امریکا ما تمامی تعهدات خود را به واشنگتن در ملحق نشدن به برخی سازمان‌های بین‌المللی لغو کردیم.
وی گفت: «چطور جهان در مقابل نقض قوانین و تجاوزهای رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و هم‌چنان این رژیم را به رسمیت می‌شناسد و با آن تعامل می‌کند. رژیمی که سرزمین ما را اشغال و ملت فلسطین را از خانه هایشان آواره کرده و 400 روستا و شهرک فلسطینی را ویران نموده و تمامی قطعنامه‌های بین‌المللی را زیرپا گذاشته و با این حال پاسخگو به هیچ کسی هم نیست.»
عباس تاکید کرد این اولین باری است که جهان یکپارچه درمقابل تصمیم رییس جمهوری امریکا وعلیه تصمیم ترامپ در باره قدس ایستاده است.
وی افزود: «امروز 100 سال از صدور اعلامیه بالفور می‌گذرد و امریکا تلاش می‌کند این بیانیه را گام به‌گام به اجرا بگذارد و امروز بعد از اعلامیه بالفور ترامپ اعلامیه جدیدی در باره قدس برای اسرائیل صادر کرد و مثل این بود که در باره شهری از شهرهای امریکا تصمیم‌گیری می‌کند.»
رییس تشکیلات خودگردان فلسطین اظهار داشت که تصمیم ترامپ در زمانی اتفاق افتاد که ما در تلاش برای شرکت در نشست روند سازش بودیم و این به مانند تلنگری برای ما بود.
وی تاکید کرد که از امروز به بعد میانجی‌گری امریکا در روند سازش را قبول نخواهیم کرد.
رییس تشکیلات خودگردان فلسطین با تاکید بر این که قدس چه در گذشته و چه در آینده پایتخت فلسطین خواهد بود گفت: «بریتانیا امروز موضع متفاوتی با مواضع‌اش در روزهای صدور اعلامیه بالفور اتخاذ کرد اما این اقدام لندن را از عذرخواهی معاف نمی‌کند.»
وی گفت: تصمیم ترامپ در باره قدس یک جنایت بزرگ و نقض آشکار قوانین بین‌المللی و توافق‌های امضا شده است.
رییس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: از کشورهایی که به تشکیل دو کشور اعتقاد دارند می‌خواهیم که کشور فلسطین را به رسمیت بشناسند.

منتشرشده در: بین المللی

 

رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه در نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول گفت: تصمیم ترامپ درباره قدس از منظر تاریخی، حقوقی و اخلاقی فاقد اعتبار است.
نشست فوق العاده سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی برای بررسی راهکارهای مقابله با اقدام «دونالد ترامپ» رییس جمهوری امریکا در شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه (22 قوس) در استانبول برگزار شد.
ایرنا نوشت که آقای اردوغان در این نشست با بیان این که تصمیم ترامپ در خصوص به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل و نیز طرح انتقال سفارت این کشور به قدس تنها جهت مجازات فلسطینی‌های تحت اشغال اتخاذ شده است.
وی تاکید کرد که از سال 1947 تاکنون اسرائیل گام به‌گام به اشغال سرزمین فلسطین ادامه می‌دهد و این امر غیرقانونی هم‌چنان ادامه دارد.
وی اسرائیل را رژیمی اشغالگر و تروریست خواند و اظهار کرد که سرزمین فلسطین تجزیه شده است.
اردوغان با بیان این که هر کسی به قدس رفته باشد، می‌داند که این شهر اشغال شده است، افزود: «شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی رییس جمهوری امریکا در تاریخ 6 دسامبر هیچ سنخیتی با قوانین بین‌المللی ندارد و فاقد اعتبار است.»
وی تاکید کرد که براساس قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل، هیچ کشوری حق ندارد سفارتخانه‌ای در قدس داشته باشد و از تمام کشورهایی که این تصمیم امریکا را رد و محکوم کرده‌اند، تشکر می‌کنم.
رییس جمهوری ترکیه با اشاره به استقبال پاپ از این تصمیم کشورهای اسلامی در زمینه قدس گفت: از تمام برادران کشورهای مختلف که با دعوت اینجانب برای انسانیت به اینجا آمده‌اند، قدردانی می‌کنم.
وی بیان داشت از تمامی کشورهایی که این تصمیم نامشروع را نپذیرفته‌اند، تشکر می‌کنیم و تا کنون با تمامی مقامات کشورهایی که تماس تلفنی برقرار کرده‌ام، موضع قطعی ما در مورد قدس را تایید کرده‌اند و کشورهای اسلامی نیز تصمیم امریکا در مورد قدس را به کل رد کرده‌اند.
وی ادامه داد: «به من می‌گویند که چرا اسرائیل را رژیمی اشغالگر و تروریست می‌خوانی؟ در حالی که سربازان تروریست کودک 10 ساله را دستگیر کرده و در داخل قفس فلزی می‌اندازند، چگونه اعتراض نکنم؟.»
وی همچنین گفت: «در یک سو چشم‌های کودک 14 ساله را بسته و با قنداق اسلحه ضربانی به او می‌زنند و در سویی دیگر یک دختر بچه را در آغوش مادرش گریه می‌کند، مادرش را می‌زنند و بچه را از دستش می‌گیرند و در چنین وضعیتی، آیا کسی که این کار را می‌کند، اشغالگر نیست؟ تروریست نیست؟.»
وی با بیان این که این وضعیت را به نوع دیگری نمی‌توان توضیح داد، افزود که اگر کسی انسان باشد و وجدان داشته باشد، باید از این تصاویر درس لازم را بگیرد.

منتشرشده در: بین المللی

 

ریکس تیلرسون وزیر امور خارجه امریکا به مقام‌های پاکستانی هشدار داده است که اگر اسلام آباد دست حمایت از تروریستان برندارد، ممکن اسلام آباد کنترول قلمرو خود را از دست دهد.

به نقل از صدای امریکا؛ آقای تیلرسون هشدار داده که اگر پاکستان روابط خود را با گروه‌های دهشت افگن که در داخل آن کشور فعالیت می‌کنند و از لحاظ «وسعت و نفوذ» در حال رشداند، قطع نکند، ممکن اسلام آباد کنترول قلمرو خود را از دست دهد.
وی گفته «می‌خواهیم با پاکستان کار کنیم تا دهشت افگنی را در داخل خاک آن کشور نیز از بین ببریم، اما پاکستان باید روند تغییر روابط خود را با شبکه حقانی و سایر گروه‌ها آغاز کند.»
پاکستان همواره از جانب کشور همسایه‌اش افغانستان و در این اواخر مقامات امریکایی به حمایت و پناه دادن گروه‌های دهشت افگن به ویژه شبکه حقانی در خاک آن کشور متهم شده است؛ ادعای که همواره پاکستان آن را رد کرده است.
آقای تیلرسون افزود «پاکستان به بسیاری سازمان های دهشت افگن اجازه داده تا در داخل قلمرو آن کشور پناهگاه های امنی داشته باشند و وسعت و نفوذ آن سازمان ها در حال افزایش است.»
وزیرخارجه ایالات متحده در واشنگتن گفت که او به رهبران پاکستانی هشدار داده است که گروه‌های دهشت افگن ممکن توجه شان را از کابل برگشتانده و تصمیم بگیرند اسلام آباد یک هدف بهتر برای شان باشد.
تاکنون حکومت پاکستان رسماً به این اظهارات وزیر خارجه تیلرسن واکنشی نشان نداده است.

حکومت پاکستان تعهد کرده که اگر مقامات امریکایی معلومات استخباراتی «عملی» را با اسلام آباد شریک سازد، اقداماتی را علیه آن دهشت افگنانی در داخل خاک پاکستان اتخاذ کند که در خشونت‌های افغانستان دست دارند.
آقای تیلرسون خاطر نشان کرد که واشنگتن ممکن اینگونه معلومات را با پاکستان شریک سازد به‌خاطریکه به گفته وزیر خارجه ایالات متحده، واشنگتن واقعاً در باره ثبات پاکستان نگران است.
آقای تیلرسون گفت «می‌خواهیم با آنان پاکستان- با یک شیوه مثبت کار کنیم. تمایل داریم معلومات را با آنان شریک سازیم و می‌خواهیم موفق باشند.»
وی تاکید کرد که واشنگتن اما نمی تواند «وضعیت فعلی را ادامه دهد، جاییکه سازمان‌های دهشت افگن اجازه دارند در داخل خاک پاکستان برایشان پناهگاه امن بیابند.»
این درحالیست که در اوایل ماه روان، وزیر دفاع ایالات متحده نیز سفری به پاکستان داشت و از مقامات آن کشور خواست تا تلاش هایشان را علیه گروه‌های دهشت افگن در خاک پاکستان که در بیرون از خاک آن کشور دست به عملیات می‌زنند، دو برابر سازند.

منتشرشده در: بین المللی

 

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده است که در حمله هوایی ائتلاف بین‌المللی به رهبری امریکا، در دیرالزور در شرق سوریه دستکم 23 غیرنظامی کشته شده‌اند.
مسوولان در دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است گفته‌اند که نیروهای ائتلاف یک روستای تحت کنترل گروه تروریستی داعش را در شرق سوریه هدف قرار دادند.
رامی عبدالرحمن به خبرگزاری فرانسه گفته است که دست کم 23 غیر نظامی از جمله هشت کودک در حمله به روستای الجرذی در شرق استان دیرالزور کشته شدند.

گفتنی است که نزدیک به شش سال است که از تشکیل ائتلاف بین‌المللی به رهبری امریکا در سوریه می‌گذرد. این ائتلاف متشکل از کشورهای غربی و عربی است که در این مدت بیشتر به دنبال سرنگونی حکومت سوریه بوده است.
در نتیجه حملات این ائتلاف در نقاط مختلف سوریه، تاکنون هزاران نفر کشته و زخمی شده‌اند و میلیاردها دالر به کشور سوریه خسارت وارد شده است.

منتشرشده در: بین المللی

 

نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی با اعلام قدس شرقی به پایتختی فلسطین، به کار خود پایان داد.
نشست اضطراری سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول با صدور بیانیه‌ای درباره قدس به پایان رسید.
۴۸ کشور عضو این سازمان در بیانیه پایانی نشست تاکید کردند که جامعه‌جهانی باید قدس شرقی را به عنوان پایتخت اشغالی دولت فلسطین به رسمیت بشناسد.
در این بیانیه از آمریکا خواسته شده است که از نقش خود به عنوان میانجی در مذاکرات صلح خاورمیانه دست بکشد و تصمیمش درباره قدس را لغو کند.
سازمان همکاری اسلامی با بیان اینکه دولت فلسطین به پایتختی قدس شرقی را به رسمیت می‌شناسد، تاکید کردد: «تصمیم رئیس جمهور آمریکا درباره قدس را نپذیرفته و آن را به شدت محکوم می‌کنیم.»
نمایندگانی از ۴۸ کشور از جمله ۱۶ «سر» شامل رئیس‌جمهور، شاه و شاهزاده در نشست سران سازمان همکاری اسلامی حضور داشتند.

نکته قابل توجه، عدم حضور «ملک سلمان» پادشاه عربستان و «محمد بن سلمان» ولیعهد او در این نشست بود.
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا ساعات پایانی روز چهارشنبه ضمن به رسمیت شناختن قدس به پایتختی اسرائیل، دستور انتقال سفارتخانه آمریکا از تل‌آویو به قدس را امضا کرد.
«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» روز پنجشنبه ضمن دعوت به تظاهرات در سراسر فلسطین اشغالی، جمعه را آغاز انتفاضه چهارم و روز خشم اعلام کرد.
همچنین در اقدامی کم‌سابقه چهارده عضو شورای امنیت سازمان ملل از جمله انگلیس، فرانسه و روسیه، در جلسه که ساعات پایانی روز جمعه برگزار شد، ضمن انتقاد شدید از اعلام شدن قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی توسط آمریکا، گفتند سفارتخانه‌هایشان را از تل‌آویو منتقل نمی‌کنند.

منتشرشده در: داخلی

بنا به اعلام وزارت دفاع ملی، در جریان چند ساعت گذشته، ۹۰ تروریست در سراسر کشور در نبردهای رویاروی با نیروهای امنیتی کشته و زخمی شده‌اند.
در خبرنامه‌ی وزارت دفاع ملی آمده است، در جریان عملیات نیروهای دولتی، ۶۱ تروریست کشته و ۲۹ تن دیگر شان زخمی شده‌اند.
 
۱۳ تن از اعضای گروه تروریستی داعش در ولایت ننگرهار نیز کشته شدند 
ولایت‌های ننگرهار، نیمروز، غزنی، لغمان، از جمله‌ ولایتی هستند که طالبان و داعشیان زیادترین تلفات را متقبل شده‌اند.
در عین حال وزارت دفاع ملی افغانستان گفته که در بین کشته شدگان اعضای داعش، یک فرمانده محلی گروه داعش به‌نام عمر نیز شامل‌است.
در جریان یک شبانه روز گذشته به‌خاطر حمایت از نیروهای دولتی افغانستان، ۱۰ عملیات خاص و پلان شده با ۱۰۰ پرواز هوایی راه‌اندازی شده‌اند.

 
گفتنی‌ست در جریان عملیات‌های خاص و پروازهای هوایی، ۵ ضربه مستحکم به مواضع دشمن نیز وارد شده‌است.

منتشرشده در: خارجی

شاگردان آرسن ونگر که در دو دیدار قبلی مقابل منچستریونایتد و ساوتهمپتون، یک شکست و یک تساوی داشتند، در دیدار امشب برابر وستهام هم تنها به یک امتیاز رضایت دادند.

آرسنال بازی را بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی بر بازی مسلط بود. در دقیقه 9، الکسیس سانچس با یک شوت دیدنی، اولین خطر را روی دروازه حریف ایجاد کرد؛ اما آدریان، دروازه بان وستهام، اجازه گلزنی به او را نداد.

چند دقیقه بعد نوبت آرناتوویچ بود که اولین موقعیت خطرناک را روی دروازه آرسنال ایجاد کند؛ اما داور گل او که با ضربه سر زده شد را آفساید اعلام کرد.

در ادامه هر دو تیم موقعیت های نصفه و نیمه ای روی دروازه هم داشتند تا اینکه در دقیقه 29، ایووبی می توانست آرسنال را پیش بیندازد؛ اما ضربه او به تیر دروازه وستهام برخورد کرد.

برتری آرسنالی ها در دقایق پایانی نیمه اول بیشتر شد و این تیم چند موقعیت خطرناک روی دروازه حریف ایجاد کرد؛ اما هیچ یک از آنها نتوانست قفل دروازه آدریان را باز کند و نیمه اول با تساوی 0-0 به پایان رسید.

نیمه دوم را وستهام بهتر آغاز کرد و می توانست خیلی زود به گل برسد اما ضربه آرناتوویچ با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

اما آرسنالی ها خیلی سریع توپ و میدان را در اختیار گرفتند و در فاصله 5 دقیقه، سه موقعیت خطرناک روی دروازه وستهام داشتند که هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد. در دقیقه 56 نوبت مسوت اوزیل بود که شانس خود را با یک شوت امتحان کند؛ اما ضربه او که از زاویه ای نه چندان مناسب زده شد، از کنار دروازه به بیرون رفت.

در ادامه بازیکنان وستهام پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که به گل برسند؛ اما واکنش خوب پتر چک، مانع از گلزنی آنها شد.

در دقایق پایانی هم هر دو تیم تلاش زیادی برای زدن گل برتری انجام دادند؛ اما در نهایت توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با تساوی 0-0 به پایان رسید.

منتشرشده در: خارجی

شاگردان ژوزه مورینیو در این دیدار موقعیت های گلزنی زیادی روی دروازه حریف ایجاد کردند اما در نهایت تنها یک بار به گل رسیدند؛ هرچند همین یک گل برای کسب سه امتیاز بازی کافی بود.

منچستریونایتد بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه 2، جسی لینگارد می توانست شیاطین سرخ را پیش بندازد اما ضربه برگردان او روی ارسال خوان ماتا، نتوانست دروازه بورنموث را تهدید کند.

در ادامه بازی متعادل شد و هر دو تیم حملاتی روی دروازه هم داشتند که به موقعیت خاصی منجر نشد. در دقیقه 19، نفوذ خوب مارسیال و ارسال او به دهانه دروازه، می توانست توسط لوکاکو به گل منجر شود اما ستاره بلژیکی نتوانست از این موقعیت استفاده کند.

پس از آن نوبت بورنموث بود که دو موقعیت پیاپی روی دروازه منچستریونایتد ایجاد کند اما واکنش های خوب داوید دخیا، مانع از گلزنی تیم میهمان شد.

در مقابل این منچستریونایتد بود که در دقیقه 25 توانست به گل برسد. روی ارسال عالی خوان ماتا بود که توپ پشت محوطه شش قدم به لوکاکو رسید و او هم بالاتر از مدافعان حریف، توپ به را گوشه دروازه آسمیر بگوویچ فرستاد.

بعد از این گل تیم میهمان پیش کشید و در مقابل منچستریونایتد می توانست در دقیقه 29، روی یک ضد حمله به گل دوم برسد اما حضور به موقع فرانسیس، مانع از موقعیت سازی لوک شاو شد.

حملات سوانسی ادامه داشت و چیزی نمانده بود که فرانسیس در دقیقه 34 کار را به تساوی بکشد اما ضربه او به شکل خطرناکی از بالای دروازه یونایتد به بیرون رفت. در دقایق پایانی بازیکنان منچستریونایتد حملات خطرناک تری داشتند و لوکاکو و مارسیال می توانستند فاصله را بیشتر کنند اما ضربات آنها راهی به چهارچوب دروازه حریف پیدا نکرد و این نیمه با همان یک گل به پایان رسید.

نیمه دوم را بورنموث بهتر آغاز کرد اما این منچستریونایتد بود که می توانست در دقیقه 52 به گل دوم برسد اما حضور به موقع گاسلینگ، مانع از گلزنی خوان ماتا شد.

حملات بورنموث ادامه پیدا کرد اما باز هم این یونایتدها بودند که صاحب یک موقعیت بسیار خوب شدند اما مارسیال موقعیت خوبی که لوکاکو برایش ایجاد کرده بود را به راحتی از دست داد. دو دقیقه بعد نوبت مارسیال بود که یک موقعیت عالی برای لوکاکو ایجاد کند اما حضور به موقع ناتان آکه، مانع از گلزنی مهاجم بلژیکی یونایتد شد.

در ادامه شاگردان مورینیو ابتکار عمل را در دست گرفتند و دو موقعیت خوب دیگر توسط لینگارد و راشفورد روی دروازه حریف ایجاد کردند اما هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد.

در دقایق پایانی هر دو تیم تلاش زیادی برای رسیدن به گل های بعدی انجام دادند اما هیچ یک از آنها موفق به اینکار نشدند و در نهایت بازی با همان یک گل به سود منچستریونایتد به پایان رسید.  

منتشرشده در: خارجی

بایرن موفق شد در دیداری که چندان مهیج نبود و موقعیت مهمی روی دروازه ها خلق نشد با تک گل لواندوفسکی کلن را مغلوب کرده و اختلاف خود با تیم دوم را به 10 امتیاز برساند.

بازی با برتری بایرن آغاز شد و این تیم در همان دقایق ابتدیی توسط مولر صاحب فرصت شد؛ اما ضربه زمینی این بازیکن توسط هورن مهار شد. در دقیقه 15 سوله با پروازی بلند از روی یک ارسال کرنر بخت مناسبی به دست آورد؛ اما ضربه سر او با اختلاف کمی به بیرون رفت.

در دقیقه 23 و روی همکاری مولر و لواندوفسکی مهاجم لهستانی صاحب موقعیت شد؛ اما ضربه آرام او در اختیار گلر کلن قرار گرفت. در دقیقه 26 کلن اولین موقعیت خود را روی یک ضد حمله سریع ایجاد کرد؛ اما ضربه تماشایی جوچیچ با اختلاف کمی به بیرون رفت.

در ادامه باز هم بایرن جریان بازی را در اختیار گرفت و در دقیقه 38 یک بار دیگر ضربه مولر با کمترین اختلاف راهی بیرون شد تا نیمه اول علیرغم برتری بایرن با تساوی بدون گل به پایان برسد.

با شروع نیمه دوم شدت حملات میزبان افزایش یافت و در دقیقه 51 و روی پاس مولر، لواندوفسکی صاحب بهترین فرصت برای زدن گل اول شد؛ اما ضربه او با اختلاف کمی به بیرون رفت.

اما بایرن در دقیقه 60 بالاخره به گل رسید. پاس عمقی و دیدنی بواتنگ با ضربه سر مولر همراه بود تا لواندوفسکی مقابل دروازه صاحب فرصت شده و با ضربه ای دقیق قفل دروازه کلن را بگشاید.

در دقیقه 66 بایرن بهترین بخت را برای زدن گل دوم داشت؛ اما ضربه سر آلابا به دیرک دروازه برخورد کرد و در ریباند هم شوت والی لواندوفسکی راهی به دروازه کلن نیافت.

در دقیقه 87 کلانتر می توانست در عین ناباوری دروازه بایرن را باز کند؛ اما ضربه او از گوشه محوطه با عکس العمل زیبای اشتارک همراه بود تا نهایتا بایرن با همان یک گل پیروز این دیدار شود.

صفحه1 از1587
Go to top