یک عدد داعش می‌تواند مقام حکومتی باشد!

 

حرف رئیس جمهور برایم بسیار جالب است؛ مثلا ایشان در جلسۀ امروز گفتند که: «آزادی بیان باید مسئولانه باشد. هر کسی ادعا می‌کند که یک مقام افغان با داعش است بیاید و با سند در محکمه حاضر شود و ثابت کند و در غیر آن، باید برود چادر بپوشد» رئیس جمهور چون آدم مهمی در این مملکت است، هر جمله‌ای را که از شکمش صادر نمی‌کند، بنابراین احتمال می‌رود موضوعات ذیل در این جملات شان نهفته باشد که ما متوجه نیستیم:
1
_ رئیس جمهور گفته است که هر کسی ادعا می‌کند یک مقام حکومتی با داعش است اشتباه می‌کند، خُب راست میگوید، مثلا مقام حکومتی نمی‌تواند با داعش باشد اما یک عدد داعش می‌تواند مقام حکومتی باشد، بنابراین هر کسی گفت مقام حکومتی با داعش است باید سیصد سال اعدام شود.
2
- رئیس جمهور گفته است، شما سند دارید؟ ثبوت دارید؟ اصلا دیدید که یک مقام حکومتی در روز روشن ابوبکر البغدادی باشد، ریش بلندی بلندی به صورتش پینگ کند و با داعش باشد، اصلا شما بیرق داعش را در ریاست جمهوری مشاهده کردید، اصلا شما دیدید که مقام حکومتی به‌جای زبان انگلیسی، زبان رایج در حکومت ما به عربی حرف بزند، پس لطفا علیه مقامات دلسوز حکومتی توطئه نکنید و حرف مفت نزنید در غیر آن به جرم زدن حرف مفت به تعداد دستاوردهای حکومت وحدت ملی باید قف پایی به این پاهای سنگ پا نخورده بزنند.
3- رئیس جمهور فرموده اند که هر کسی حرفش را نتواند ثابت کند باید بدون حرف و حدیث برود چادر بپوشد، مثلا نصف جامعه که زنان هستند اما نتوانستند حرف شان را در هیچ عرصه‌ای ثابت کنند به همین خاطر محکوم به پوشیدن چادر شدند؛ ننۀ قریش هم چون اصلا هیچ چیزی را نمی‌توانست پیش شوهرش ثابت کند محکوم به پوشیدن چادری تا دم مرگ شد، بی بی گل هم یک زمانی به اشرف غنی گفته بود که: «من طرف قواره ات که می‌بینم از تو چیزی ساخته نیست و رئیس جمهور هم نمی‌شوی.» همین شد که اشرف غنی رئیس جمهور شد و بی بی گل چون نتوانست حرفش را ثابت کند مجبور شد چادر بپوشد.
(مهدی ثاقب)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Go to top