اعلان مفقودی

 

اکنون نه رد و نشانی از وی در کابل است و نه هم در دیگر ولایات. از طریق ماهواره‌ و بالون‌های هوایی نیز دوستان هرچه تلاش کردند نشانی از وی به دست نیاوردند. مشخصاتش را در گوگل هم که سرچ کردیم فورا در جواب گفت که هو اس هی who is he))

مردی که دستار سیاه به سر و ریش بلند و سپید دارد پس از آن‌که مورد سوء قصد موفقانه و ناگهانی لنگه‌ی کفش قرار گرفت، اکنون نه رد و نشانی از وی در کابل است و نه هم در دیگر ولایات. از طریق ماهواره‌ و بالون‌های هوایی نیز دوستان هرچه تلاش کردند نشانی از وی به دست نیاوردند. مشخصاتش را در گوگل هم که سرچ کردیم فورا در جواب گفت که هو اس هی( who is hi?)
این اتفاق اما در حالی افتیده که خیلی در این روزها به او نیاز داشتیم و حداقل در این آشفته‌بازار که نه تلویزیون‌ها برنامه کمدی و خنده‌داری دارند و نه هم سوژه‌ی دیگری برای خندیدن در این خراب‌آباد یافت می‌شود، اما وجود مبارک او وسیله‌ی خوبی برای خندیدن بود. شما قضاوت کنید، آدم چطور نخندد! کسی که معنای تبعه و شهروند را دقیق نمی‌دانست اما می‌آمد مثلا مولانا و حافظ و صدها ادیب و عارف و فرهنگ‌فران را به شاگردی طلب می‌کرد و شرق و غرب را با لگد می‌زد.
گذشته از آن، آدمی که روزی و روزگاری همچون باران بر سر کابل راکت می‌بارید، حالا یک‌شبه آمده و خلق‌ا... را به تقوا توصیه می‌کند ومی‌گوید که مردم‌آزاری نکنید. بگذریم از این‌که حالا هم یک قلعه‌ نظامی به کمک ارگی‌ها و غربی‌ها در منطقه «دارالامان» کابل برایش فراهم کرده!
به هر صورت، یادش بخیر، با این‌که خیلی شریر بود اما در این اواخر خیلی ترحم‌برانگیز نیز شده بود. خصوصا آن‌روزها که هنوز مفقود نشده بود، هر روز یک بحث نو را می‌شکافت و حساسیت عجیبی با کلمه‌ی «جاسوس» نیز از خود نشان می‌داد. ههههههه
قصه را دیگر دراز نمی‌کنم. در صورتی که فرد مفقود شده را یافت نمودید به نزدیک‌ترین محل دفن اجساد تحویل داده و توصیه کنید رویش زود خاک بریزند، مبادا که دیر شود.
با این‌ کار هم خود ثواب دارین نصیب می‌شوید و هم ملت را تا حدی خوشبخت می‌سازید.
(امین غزنوی)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Go to top